Fotograficzne Perły Polski 2017: Jastarnia z aparatami Panasonic Lumix

Tomek Kulas 1 września 2017

Zapraszamy Was na piąty i niestety ostatni już Fotospacer po miejscach, które wygrały w konkursie Panasonic Lumix: Fotograficzne Perły Polski 2017. 23 września wybieramy się do Jastarni!

 

 

JEDZIEMY NA FOTOSPACER!

 

Wspólne fotospacerowanie to ostatni i jednocześnie najprzyjemniejszy etap konkursu Panasonic Lumix: Fotograficzne Perły Polski 2017. Najpierw go ogłosiliśmy i wyjaśniliśmy dokładnie, na czym polega. Po I etapie powstała użyteczna mapa ciekawych fotograficznie miejsc Polski, z której można korzystać niezależnie od konkursu, po prostu planując swoje fotograficzne wyprawy. Następnie odbyło się głosowanie na 50 miejsc wybranych przez nas ze wszystkich tegorocznych zgłoszeń, a gdy się zakończyło, wiedzieliśmy już, które miejsca zostały Fotograficznymi Perłami Polski 2017!

 

Wiemy już zatem, gdzie wybierzemy się na „perłowe” Fotospacery w tym roku. A także wiemy kiedy:

  • 13 maja – Góry Sowie (niestety już za nami)
  • 10 czerwca – Pałac w Kozłówce (niestety już za nami)
  • 8 lipca – Zamość (niestety już za nami)
  • 19 sierpnia – Płock (niestety już za nami)
  • 23 września – Jastarnia!!!

 

A zatem pora na Jastarnię skąpaną we wrześniowym słońcu!

 

JASTARNIA

 

Jastarnia zdobyła w głosowaniu internautów tyle głosów, że w konkursie na Fotograficzne Perły Polski 2017 wyprzedziły ją tylko Góry Sowie. Mimo to nie wybraliśmy się do niej z drugim Fotospacerem w tegorocznym cyklu, ale… zatrzymaliśmy ją na sam koniec. Na deser! Na wisienkę na perłowym torcie!

 

Bo Jastarnia jest piękna. Jest jednym z najpiękniejszych miejsc w Polsce i pewnie w ogóle na Ziemi, a najpiękniejsza jest podobno właśnie we wrześniu. Więc…

 

Sucha lista zalet ostatniej z tegorocznych Pereł to: nieduży, nastrojowy port, urokliwe uliczki miasta, mocne doświadczenie przyrody, plaże, zachód słońca, fruwający nad falami kitesurfingowcy. I wiecie co? Wszystko to będzie na naszym Fotospacerze! I jeszcze więcej, bo dołożymy do tej listy jeszcze coś od siebie 😉

 

 

PARTNERZY

 

Głównym partnerem cyklu jest firma Panasonic i to ona zapewni nam sprzęt fotograficzny, który będziemy mogli wypróbować podczas Fotospaceru. Będą to najnowsze kompaktowe i bezlusterkowe aparaty tej firmy, w tym między innymi Lumix DC-GH5 (ok. 4-5 sztuk), Lumix DC GX800 oraz Lumix DMC-G80. Towarzyszyć im będą oczywiście świetne obiektywy, które można będzie podczas Fotospaceru dowolnie wypróbować, m.in. Panasonic Leica 8–18 mm, Panasonic Leica 12–60 mm czy nawet potężny (choć kompaktowy!) Panasonic Leica 100–400 mm. Do tego oczywiście wiele innych rodzajów „szkieł”: stałoogniskowych, makro, rybie oko. W sumie będziemy mieli do dyspozycji co najmniej kilkanaście aparatów Panasonic Lumix i wiele dodatkowych obiektywów!

 

 

Będziemy Was jednak prosić o przyniesienie własnych kart pamięci typu SD. Jeśli ktoś miałby z tym problem, to dajcie znać, coś wymyślimy 😉

 

Drugim ważnym partnerem tego cyklu Fotospacerów jest firma Epson. To właśnie dzięki niej chcemy w tym roku mocniej powrócić do niezwykłego, wspaniałego doświadczenia, jakim jest obcowanie ze zdjęciami w formie papierowej. Ostatnimi czasy stało się to znacznie łatwiejsze i zdecydowanie tańsze dzięki nowatorskiemu rozwiązaniu wprowadzonemu właśnie przez Epsona – drukarkom atramentowym wyposażonym w zintegrowane systemy zewnętrznego zasilania atramentem (tzw. ITS).

 

 

Jedna z tych drukarek – fotograficzny, 6-atramentowy model Epson L850 – posłuży nam do wykonania znacznej liczby wydruków, stanowiących nagrody konkursowe po każdym z Fotospacerów. Autor najładniejszego zdjęcia będzie miał prawo do dowolnych 30 wydruków zdjęć w formacie A4; drugie miejsce nagrodzimy 20 wydrukami, zaś trzecie – dziesięcioma!

 

 

CZAS: 23 września

 

Na tym Fotospacerze nie będziemy pokonywać bardzo długich dystansów, ale nie znaczy to, że nie odczujemy go w nogach. W sumie zajmie on nam 4-5 godzin, a ostatnie punkty programu (obejmujące zachód słońca, ale nie tylko!) mogą przeciągnąć się jeszcze trochę.

 

Zaczniemy stosunkowo późno, około 14:00  (godzinę potwierdzimy mailowo) i zakończymy… po zachodzie słońca (który zacznie się ok. 18:40). W zależności od tego, z jakiej części Polski będziecie przyjeżdżać, trzeba nastawić się na powrót wczesną nocą lub chyba jeszcze lepiej warto poszukać i zarezerwować sobie nocleg po Fotospacerze. Pozostawiamy to Waszej decyzji, gwarantujemy jedynie, że po Fotospacerze wszyscy będą dość mocno zmęczeni 😉

 

Jak zawsze, szczegółowe informacje przyślemy osobom, które zakwalifikują się na Fotospacer. 

 

KRÓTKI KURS FOTOGRAFII

 

Wracamy tym roku do korzeni Fotospacerów, a jednym z naszych dawnych zwyczajów było to, że na każdym Fotospacerze wprowadzaliśmy też, omawialiśmy i ćwiczyliśmy pewne konkretne zagadnienia fotograficzne. Tak będzie i tym razem, a na pięciu „perłowych” Fotospacerach zrealizujemy pięć ciekawych zagadnień warsztatowo-fotograficznych.

 

Ponieważ to już ostatni fotospacer w cyklu Panasonic Lumix: Fotograficzne Perły Polski 2017, to jedziemy z grubej rury. Zagadnieniem, które omówimy tym razem, będzie praca ze światłem. Naturalnym, zastanym, oraz sztucznym – a także łączenie obu tych rodzajów. Fotografia to rysowanie światłem, a zatem praca u podstaw!

 

ODROBINA FORMALNOŚCI

 

Udział w Fotospacerze jest bezpłatny, ale my tym razem możemy zaprosić na niego nieco mniejszą liczbę Uczestników. Planujemy, że grupa liczyć będzie około 30 osób, z czego co najmniej kilkunastu osobom będziemy mogli zagwarantować sprzęt fotograficzny.

 

Jak zawsze, przyjmując Uczestników, kierować się będziemy dwoma kluczami: kolejnością zgłoszeń oraz możliwością zamieszczenia przez Uczestnika relacji z Fotospaceru. Dlatego też w formularzu pytamy się Was o to, czy prowadzicie własne blogi (przez bloga nie rozumiemy konta na Facebooku) lub udzielacie się na różnego typu portalach. Odrębnie pytamy też o Waszą obecność na portalach społecznościowych.

 

Pozwólcie także, że przypomnimy: zgłoszenie udziału w samym Wydarzeniu na portalu Facebook nie wystarcza. Niezbędne jest wypełnienie poniższego formularza:


Formularz zgłoszenia


Panasonic Lumix:

Fotograficzne Perły Polski 2017


Jastarnia
(Jeśli nie używasz Facebooka, nie prowadzisz bloga, galerii, portalu czy własnej strony internetowej, wystarczy wpisać: Brak)


Chcę testować aparat Panasonic wraz z dodatkowymi obiektywamiMam własny aparat Mikro Cztery Trzecie, ale chcę testować obiektywy PanasonicNie chcę testować, przyjdę z własnym sprzętem fotograficznym
Chcę otrzymywać powiadomienia mailowe o nowych wydarzeniach organizowanych przez Fotospacery.pl


[wpgdprc "Korzystając z formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie twoich danych przez tę witrynę."]

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

 

Posty powiązane

O autorze


Dodaj komentarz