Fotograficzne Perły Polski 2017: Zamość z aparatami Panasonic Lumix

Tomek Kulas 19 czerwca 2017

Zapraszamy Was na trzeci Fotospacer po miejscach, które wygrały w konkursie Panasonic Lumix: Fotograficzne Perły Polski 2017. Już 8 lipca wybieramy się do Zamościa!

 

 

JEDZIEMY NA FOTOSPACER!

 

Fotospacerowanie to ostatni i jednocześnie najprzyjemniejszy etap konkursu Panasonic Lumix: Fotograficzne Perły Polski 2017. Najpierw go ogłosiliśmy i wyjaśniliśmy dokładnie, na czym polega. Po I etapie powstała użyteczna mapa ciekawych fotograficznie miejsc Polski, z której można korzystać niezależnie od konkursu, po prostu planując swoje fotograficzne wyprawy. Następnie odbyło się głosowanie na 50 miejsc wybranych przez nas ze wszystkich tegorocznych zgłoszeń, a gdy się zakończyło, wiedzieliśmy już, które miejsca zostały Fotograficznymi Perłami Polski 2017!

 

Wiemy już zatem, gdzie wybierzemy się na „perłowe” Fotospacery w tym roku. A także wiemy kiedy:

  • 13 maja – Góry Sowie (niestety już za nami)
  • 10 czerwca – Pałac w Kozłówce (niestety już za nami)
  • 8 lipca – Zamość
  • 19 sierpnia – Płock
  • 23 września – Jastarnia

 

A zatem pora na Zamość!

 

ZAMOŚĆ

 

Przede wszystkim warto przypomnieć, że Zamość to nie tylko Fotograficzna Perła Polski 2017 – to miasto już od lat nazywane jest bowiem „perłą renesansu”. Nie bez powodu zamojskie Stare Miasto zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO!

 

Jak zwykle w przypadku Fotospacerów, nasza trasa stanowić będzie połączenie tego, co zobaczyć powinien każdy turysta, z tym, co może okazać się nieznane nawet dla mieszkańców Zamojszczyzny, a co wydało nam się niezwykle fotogeniczne i warte uwiecznienia. Oczywiście zobaczymy Rynek Wielki (ale także Rynek Wodny czy Solny), zahaczymy o twierdzę (będzie wystrzałowo 😉 ), do tego parki, pałace, akademie, synagogi, katedry, bramy… Nie zwiedzimy całego Zamościa, ale szykujcie się na prawdziwe obżarstwo fotograficzno-zwiedzaniowe!

 

 

Fotograficzne niespodzianki? No ba! Nie zdradzimy zbyt wiele, ale tym razem będzie to fotografia zdecydowanie związana z ruchem. Bardzo dynamicznym, bardzo efektownym i trudnym do uchwycenia. Choć nie dla aparatów Panasonica, które będą z nami.

 

PARTNERZY

Głównym partnerem cyklu jest firma Panasonic i to ona zapewni nam sprzęt fotograficzny, który będziemy mogli wypróbować podczas Fotospaceru. Będą to najnowsze kompaktowe i bezlusterkowe aparaty tej firmy, w tym między innymi Lumix DC-GH5 (ostatnio mieliśmy 4 sztuki!), Lumix DC GX800 oraz Lumix DMC-G80. Towarzyszyć im będą oczywiście świetne obiektywy, które można będzie podczas Fotospaceru dowolnie wypróbować, m.in. Panasonic Leica 8–18 mm, Panasonic Leica 12–60 mm czy nawet potężny (choć kompaktowy!) Panasonic Leica 100–400 mm. Do tego oczywiście wiele innych rodzajów „szkieł”: stałoogniskowych, makro, rybie oko. W sumie będziemy mieli do dyspozycji co najmniej kilkanaście aparatów Panasonic Lumix i wiele dodatkowych obiektywów!

 

 

Będziemy Was jednak prosić o przyniesienie własnych kart pamięci typu SD. Jeśli ktoś miałby z tym problem, to dajcie znać, coś wymyślimy 😉

 

Drugim ważnym partnerem tego cyklu Fotospacerów jest firma Epson. To właśnie dzięki niej chcemy w tym roku mocniej powrócić do niezwykłego, wspaniałego doświadczenia, jakim jest obcowanie ze zdjęciami w formie papierowej. Ostatnimi czasy stało się to znacznie łatwiejsze i zdecydowanie tańsze dzięki nowatorskiemu rozwiązaniu wprowadzonemu właśnie przez Epsona – drukarkom atramentowym wyposażonym w zintegrowane systemy zewnętrznego zasilania atramentem (tzw. ITS).

 

 

Jedna z tych drukarek – fotograficzny, 6-atramentowy model Epson L850 – posłuży nam do wykonania znacznej liczby wydruków, stanowiących nagrody konkursowe po każdym z Fotospacerów. Autor najładniejszego zdjęcia będzie miał prawo do dowolnych 30 wydruków zdjęć w formacie A4; drugie miejsce nagrodzimy 20 wydrukami, zaś trzecie – dziesięcioma!

 

 

CZAS: 8 lipca!

 

Uwaga! To znów będzie naprawdę solidny Fotospacer, który zajmie nam w sumie około 5-6 godzin. Oczywiście planujemy też przerwy na odpoczynek, więc wszyscy dadzą radę.

 

Zaczniemy wczesnym popołudniem (około 13:00) i zakończymy około 17:00. W zależności od tego, z jakiej części Polski będziecie przyjeżdżać, warto nastawić się na powrót wczesną nocą lub warto poszukać i zarezerwować sobie nocleg po Fotospacerze. Pozostawiamy to Waszej decyzji, gwarantujemy jedynie, że po Fotospacerze wszyscy będą dość mocno zmęczeni 😉

 

A zatem spotykamy się już niedługo, 8 lipca, w sobotę! Jak zawsze, szczegółowe informacje przyślemy osobom, które zakwalifikują się na Fotospacer. 

 

 

KRÓTKI KURS FOTOGRAFII

 

Wracamy tym roku do korzeni Fotospacerów, a jednym z naszych dawnych zwyczajów było to, że na każdym Fotospacerze wprowadzaliśmy też, omawialiśmy i ćwiczyliśmy pewne konkretne zagadnienia fotograficzne. Tak będzie i tym razem, a na pięciu „perłowych” Fotospacerach zrealizujemy pięć ciekawych zagadnień warsztatowo-fotograficznych.

 

Tym razem zagadnieniem, które poruszymy, będą sposoby na fotografowanie obiektów w ruchu. Nawet bardzo szybko poruszających się obiektów w ruchu! Co to będą za obiekty – zobaczycie niebawem! 

 

ODROBINA FORMALNOŚCI

 

Udział w Fotospacerze jest bezpłatny, no i znów cieszymy się, że tym razem możemy zaprosić na niego większą liczbę Uczestników! Planujemy, że grupa liczyć będzie około 30 osób, z czego co najmniej kilkunastu osobom będziemy mogli zagwarantować sprzęt fotograficzny.

 

Jak zawsze, przyjmując Uczestników, kierować się będziemy dwoma kluczami: kolejnością zgłoszeń oraz możliwością zamieszczenia przez Uczestnika relacji z Fotospaceru. Dlatego też w formularzu pytamy się Was o to, czy prowadzicie własne blogi (przez bloga nie rozumiemy konta na Facebooku) lub udzielacie się na różnego typu portalach. Odrębnie pytamy też o Waszą obecność na portalach społecznościowych.

 

Pozwólcie także, że przypomnimy: zgłoszenie udziału w samym Wydarzeniu na portalu Facebook nie wystarcza. Niezbędne jest wypełnienie poniższego formularza:


Formularz zgłoszenia


Panasonic Lumix:

Fotograficzne Perły Polski 2017


Zamość
(Jeśli nie używasz Facebooka, nie prowadzisz bloga, galerii, portalu czy własnej strony internetowej, wystarczy wpisać: Brak)


Chcę testować aparat Panasonic wraz z dodatkowymi obiektywamiMam własny aparat Mikro Cztery Trzecie, ale chcę testować obiektywy PanasonicNie chcę testować, przyjdę z własnym sprzętem fotograficznym
Chcę otrzymywać powiadomienia mailowe o nowych wydarzeniach organizowanych przez Fotospacery.pl


Korzystając z formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie twoich danych przez tę witrynę.

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

 

 

Posty powiązane

O autorze


Dodaj komentarz