Fotograficzne Perły Polski 2017: Pałac w Kozłówce z aparatami Panasonic Lumix

Tomek Kulas 26 maja 2017

kozlowka kopia

Zapraszamy Was na drugi już Fotospacer po miejscach, które wygrały w konkursie Panasonic Lumix: Fotograficzne Perły Polski 2017. Już 10 czerwca jedziemy do Kozłówki!

 

 

JEDZIEMY NA FOTOSPACER!

 

To już ostatni i jednocześnie najprzyjemniejszy etap konkursu Panasonic Lumix: Fotograficzne Perły Polski 2017. Najpierw go ogłosiliśmy i wyjaśniliśmy dokładnie, na czym polega. Po I etapie powstała użyteczna mapa ciekawych fotograficznie miejsc, z której można korzystać niezależnie od konkursu, po prostu planując swoje fotograficzne wyprawy. Następnie odbyło się głosowanie na 50 miejsc wybranych przez nas ze wszystkich tegorocznych zgłoszeń, a gdy się zakończyło, wiedzieliśmy już, które miejsca zostały Fotograficznymi Perłami Polski 2017!

 

Wiemy już zatem, gdzie wybierzemy się na „perłowe” Fotospacery w tym roku. A także wiemy kiedy:

  • 13 maja – Góry Sowie (niestety już za nami)
  • 10 czerwca – Pałac w Kozłówce
  • 8 lipca – Zamość
  • 19 sierpnia – Płock
  • 23 września – Jastarnia

 

A zatem pora na Kozłówkę, z jej przepięknym Pałacem mieszczącym Muzeum Zamoyskich!

 

PAŁAC W KOZŁÓWCE

 

W przeciwieństwie do wielu innych znanych polskich budynków, zamków czy pałaców, ten w Kozłówce jest pod pewnym względem wyjątkowy. Nie tylko nie został zniszczony podczas II Wojny Światowej, ale także udało się ocalić jego wyposażenie. Innymi słowy nie ma tu mowy o jakiejś rekonstrukcji, ekspozycji przedstawiającej zbiór dzieł sztuki, mebli i wyposażenia „mniej więcej pasujących do siebie”. To, co mamy szansę zobaczyć i sfotografować, to autentyczne, naturalnie wyposażone wnętrza, wyglądające tak, jakby dopiero co opuścili je ich właściciele.

 

W samym Pałacu podczas tego Fotospaceru będziemy aż dwa razy. Najpierw zwiedzimy go z przewodnikiem, podobnie jak zwykli turyści (tylko może w rękach będziemy nieść nieco więcej aparatów…). Potem przejdziemy do przepięknego ogrodu otaczającego Pałac (tam też będzie się działo!), a następnie, po oficjalnym zamknięciu Muzeum… wrócimy do Pałacu. Z dwiema uroczymi modelkami.

 

Ale niezwykłość Kozłówki polega właśnie na tym, że to nie tylko przepiękny pałac. Zdecydowanie warto wybrać się z aparatem do cudownego, świetnie utrzymanego ogrodu z przepięknymi fontannami, klombami, alejkami – i my to oczywiście zrobimy, planując w tym miejscu kilka specjalnych atrakcji.

 

tlo9

 

Obok Muzeum mieści się także niezależnie udostępniona Powozownia z imponującą kolekcją, a po przeciwnej stronie… Muzeum Socrealizmu. Nasz Fotospacer nie obejmie tego niezwykłego miejsca, więc warto przyjechać wcześniej i zwiedzić je samemu!

 

Fotograficzne niespodzianki? Oj, będą, będą. Nie możemy przecież zdradzić wszystkiego!

 

PARTNERZY

Głównym partnerem cyklu jest firma Panasonic i to ona zapewni nam sprzęt fotograficzny, który będziemy mogli wypróbować podczas Fotospaceru. Będą to najnowsze kompaktowe i bezlusterkowe aparaty tej firmy, w tym między innymi Lumix DC-GH5, Lumix DC GX800 oraz Lumix DMC-G80. Towarzyszyć im będą oczywiście świetne obiektywy, które można będzie podczas Fotospaceru dowolnie wypróbować, m.in. Panasonic Leica 8–18 mm, Panasonic Leica 12–60 mm czy nawet potężny (choć kompaktowy!) Panasonic Leica 100–400 mm. Do tego oczywiście wiele innych rodzajów „szkieł”: stałoogniskowych, makro, rybie oko. W sumie będziemy mieli do dyspozycji co najmniej kilkanaście aparatów Panasonic Lumix i wiele dodatkowych obiektywów!

 

 

Będziemy Was jednak prosić o przyniesienie własnych kart pamięci typu SD. Jeśli ktoś miałby z tym problem, to dajcie znać, coś wymyślimy 😉

 

Drugim ważnym partnerem tego cyklu Fotospacerów jest firma Epson. To właśnie dzięki niej chcemy w tym roku mocniej powrócić do niezwykłego, wspaniałego doświadczenia, jakim jest obcowanie ze zdjęciami w formie papierowej. Ostatnimi czasy stało się to znacznie łatwiejsze i zdecydowanie tańsze dzięki nowatorskiemu rozwiązaniu wprowadzonemu właśnie przez Epsona – drukarkom atramentowym wyposażonym w zintegrowane systemy zewnętrznego zasilania atramentem (tzw. ITS).

 

 

Jedna z tych drukarek – fotograficzny, 6-atramentowy model Epson L850 – posłuży nam do wykonania znacznej liczby wydruków, stanowiących nagrody konkursowe po każdym z Fotospacerów. Autor najładniejszego zdjęcia będzie miał prawo do dowolnych 30 wydruków zdjęć w formacie A4; drugie miejsce nagrodzimy 20 wydrukami, zaś trzecie – dziesięcioma!

 

 

CZAS: 10 czerwca!

 

Uwaga! To znów będzie naprawdę solidny Fotospacer, który zajmie nam w sumie około 6 godzin. Oczywiście planujemy też przerwy na odpoczynek (i trzecie śniadanie), więc wszyscy dadzą radę.

 

Zaczniemy lekko po południu (około 13:00) i zakończymy około 16:30. Kozłówka położona jest niedaleko Lublina, więc osoby z centrum i z wschodniej Polski dadzą radę dojechać i wrócić bez noclegu. W innych przypadkach warto poszukać i zarezerwować sobie nocleg np. po Fotospacerze, choć oczywiście wszystko zależy wyłącznie od Waszego rozeznania i decyzji.

 

A zatem spotykamy się już niedługo, 10 czerwca , w sobotę! Jak zawsze, szczegółowe informacje przyślemy osobom, które zakwalifikują się na Fotospacer. 

 

 

KRÓTKI KURS FOTOGRAFII

 

Wracamy tym roku do korzeni Fotospacerów, a jednym z naszych dawnych zwyczajów było to, że na każdym Fotospacerze wprowadzaliśmy też, omawialiśmy i ćwiczyliśmy pewne konkretne zagadnienia fotograficzne. Tak będzie i tym razem, a na pięciu „perłowych” Fotospacerach zrealizujemy pięć ciekawych zagadnień warsztatowo-fotograficznych.

 

Tym razem zagadnieniem, które poruszymy, będą „tanie sposoby na niezwykłe fotografie”. Nie będziemy zdradzać zbyt wiele, ale jeden z przykładów takich sposobów widać nawet powyżej, na zdjęciu fontanny.

 

ODROBINA FORMALNOŚCI

 

Udział w Fotospacerze jest bezpłatny, no i znów cieszymy się, że tym razem możemy zaprosić na niego większą liczbę Uczestników! Planujemy, że grupa liczyć będzie około 40 osób, z czego co najmniej kilkunastu osobom będziemy mogli zagwarantować sprzęt fotograficzny.

 

Jak zawsze, przyjmując Uczestników, kierować się będziemy dwoma kluczami: kolejnością zgłoszeń oraz możliwością zamieszczenia przez Uczestnika relacji z Fotospaceru. Dlatego też w formularzu pytamy się Was o to, czy prowadzicie własne blogi (przez bloga nie rozumiemy konta na Facebooku) lub udzielacie się na różnego typu portalach. Odrębnie pytamy też o Waszą obecność na portalach społecznościowych.

 

Pozwólcie także, że przypomnimy: zgłoszenie udziału w samym Wydarzeniu na portalu Facebook nie wystarcza. Niezbędne jest wypełnienie poniższego formularza:


Formularz zgłoszenia


Panasonic Lumix:

Fotograficzne Perły Polski 2017


Pałac w Kozłówce
(Jeśli nie używasz Facebooka, nie prowadzisz bloga, galerii, portalu czy własnej strony internetowej, wystarczy wpisać: Brak)


Chcę testować aparat Panasonic wraz z dodatkowymi obiektywamiMam własny aparat Mikro Cztery Trzecie, ale chcę testować obiektywy PanasonicNie chcę testować, przyjdę z własnym sprzętem fotograficznym
Chcę otrzymywać powiadomienia mailowe o nowych wydarzeniach organizowanych przez Fotospacery.pl


Korzystając z formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie twoich danych przez tę witrynę.

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

 

 

Posty powiązane

O autorze


Dodaj komentarz