Fotospacer po Parku Miniatur

Tomek Kulas 18 sierpnia 2017

spacer11 — kopiaZapraszamy Was na niezwykły Fotospacer, trochę smutny, trochę gniewny, ale i pełny nadziei. Fotospacer, który odbędzie się już za kilka dni, 23 sierpnia (nocą!), w Parku Miniatur Województwa Mazowieckiego, dla którego są to już być może ostatnie dni wystawiania ekspozycji w dawnym Banku Landaua. Ale mamy jeszcze nadzieję, że się to zmieni, i że pomoże w tym także nasz Fotospacer!

 

 

TRASA I ATRAKCJE

 

To chyba będzie nasz najkrótszy Fotospacer, jeśli weźmiemy pod uwagę kwestię samych pokonywanych odległości. Miniatury to miniatury, odległości między poszczególnymi punktami naszego Fotospaceru też będą w związku z tym miniaturowe 😉 Ale za to jeśli chodzi o czas trwania Fotospaceru… tu może być już całkiem normalnie 😉

 

Cały Park Miniatur zostanie otwarty tylko dla nas, tylko my będziemy go zwiedzać, tylko my będziemy mogli w tym czasie poruszać się po całym budynku dawnego banku Wilhelma Landaua na ul. Senatorskiej 38. 

 

 

Co zobaczymy? Wszystko to, co normalni zwiedzający, a nawet jeszcze więcej! Nasz przewodnik, pan Jacek Karwat, opowie nam nie tylko mnóstwo fascynujących historii, ale pokaże także te elementy ekspozycji, które nie są jeszcze gotowe i znajdują się w trakcie projektowania i budowania. 

 

 

CZEMU TERAZ, CZEMU TAK NAGLE

 

Niestety, choć miejsce, w którym będziemy fotospacerować, jest piękne i fascynujące, to cały kontekst tego wydarzenia będzie smutny. Chodzi o jeszcze jeden sposób na zwrócenie uwagi na problem, który szczegółowo opisują na fanpage’u Parku Miniatur jego przedstawiciele

 

 

Mówiąc krótko, Park traci swoją siedzibę i w tym momencie zagrożone jest nie tylko jego dalsze funkcjonowanie, ale nawet samo bezpieczeństwo eksponatów. Na prośbę Parku chcemy pomóc w nagłośnieniu tego problemu i robimy to w taki sposób, w jaki umiemy – organizujemy w nim Fotospacer. I będziemy prosili wszystkich Uczestników o to, by po Fotospacerze publikowali choćby krótkie informacje na jego temat, przyczyniając się do dalszego nagłośnienia sprawy. Wszyscy razem zostaniemy może usłyszani i może uda nam się wpłynąć w jakiś sposób na decyzję władz Warszawy.

 

CZAS: 23 sierpnia, w środę w nocy!

 

Termin jest bardzo krótki – ten Fotospacer odbędzie się już za parę dni – w środę, 23 sierpnia. Ale raczej nie będzie problemu w tym, by wziąć w nim udział, bo będzie to Fotospacer NOCNY! Rozpocznie się o godzinie 21:00, a skończy… zobaczymy 😉 Przygotowujemy na niego pewne niespodzianki (jak zawsze!) i być może uda nam się nawet przećwiczyć ciekawe techniki fotograficzne związane ze światłem i jego temperaturą barwową.

 

ODROBINA FORMALNOŚCI

 

Udział w Fotospacerze i wejście do Parku Miniatur są bezpłatne.  Możemy zaprosić na niego około 30 osób. Wszystkich zapraszamy z własnym sprzętem fotograficznym!

 

Jak zawsze, przyjmując Uczestników, kierować się będziemy dwoma kluczami: kolejnością zgłoszeń oraz możliwością zamieszczenia przez Uczestnika relacji z Fotospaceru. Dlatego też w formularzu pytamy się Was o to, czy prowadzicie własne blogi (przez bloga nie rozumiemy konta na Facebooku) lub udzielacie się na różnego typu portalach. Odrębnie pytamy też o Waszą obecność na portalach społecznościowych. Szczegółowo opisaliśmy nasze zasady w tym wpisie.

 

Pozwólcie także, że przypomnimy: zgłoszenie udziału w samym Wydarzeniu na portalu Facebook nie wystarcza. Niezbędne jest wypełnienie poniższego formularza:


Formularz zgłoszenia


Fotospacer po Parku Miniatur
(Jeśli nie używasz Facebooka, nie prowadzisz bloga, galerii, portalu czy własnej strony internetowej, wystarczy wpisać: Brak)


Chcę otrzymywać powiadomienia mailowe o nowych wydarzeniach organizowanych przez Fotospacery.pl


Korzystając z formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie twoich danych przez tę witrynę.

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

 

 

Posty powiązane

O autorze


Dodaj komentarz