Fotospacer ze smartfonami Samsung Galaxy po Krakowie – ZAPISY!

Tomek Kulas 18 marca 2016

Zapraszamy Was na nasz nowy, niezwykły cykl Fotospacerów, w czasie których towarzyszyć nam będą nowoczesne smartfony Samsung Galaxy A5 i A3. Już w kwietniu wybieramy się do Krakowa!

 

Już w zeszłym roku fotospacerowaliśmy po Warszawie z telefonami Galaxy A5 i A3, ale… w tym roku są to już totalnie inne urządzenia. Firma Samsung zachowała te same nazwy, ale zaprojektowano zupełnie nowe modele, dysponujące jeszcze bardziej zaawansowanymi i ciekawymi możliwościami fotograficznymi. Nowa matryca, nowy obiektyw ze stabilizacją optyczną obrazu (!) i otworem przysłony f/1,9, nowe, niezwykłe funkcje fotograficzne – naprawdę warto będzie wypróbować to wszystko w praktyce!

 

 

MIEJSCE

 

Tym razem wybieramy się do czterech dużych, ważnych miast Polski: Krakowa, Wrocławia, Poznania i Gdańska.

 

Właśnie w tej kolejności:

 • Kraków: 16 kwietnia 2016 r.
 • Wrocław: 7 maja 2016 r.
 • Poznań: 11 czerwca 2016 r.
 • Gdańsk: 9 lipca 2016 r.

 

W pierwszym rzędzie zapraszamy Was zatem do Krakowa! I właśnie na ten Fotospacer ogłaszamy teraz zapisy.

 

Nie chcemy jeszcze wszystkiego zdradzać, ale powiemy tylko tyle, że jeśli komuś w tym momencie przyszły do głowy takie hasła jak Kraków, najbardziej fotogeniczne i nastrojowe miejsca, ale nie oblegane aż tak tłumnie przez turystów, Kazimierz… to są to w pełni uprawnione skojarzenia 😉 Jak zawsze, niezależnie od ćwiczeń warsztatowo-fotograficznych prowadzić też nas będzie wykwalifikowany, dyplomowany przewodnik po Krakowie! Więc jak zwykle trzeba się niestety będzie zmierzyć z dylematem: słuchać ciekawych opowieści czy uwieczniać niesamowite kadry. Niemniej da się to jakoś połączyć 😉

 

Tradycyjnie planujemy też bardzo fotogeniczne niespodzianki, które spotkają nas na trasie Fotospaceru. Będzie co fotografować i filmować!

 

CZAS

 

Fotospacer w Krakowie odbędzie się już niedługo – za niecały miesiąc, dokładnie 16 kwietnia 2016 roku. Wyruszamy o godzinie 14.30, zaś cała trasa, wraz z dodatkowymi atrakcjami fotograficznymi, zajmie nam ok. 2,5 godziny.

 

SPRZĘT

 

Do dyspozycji będziemy mieli ponad 20 nowoczesnych smartfonów Samsung Galaxy A5 (2016) i Galaxy A3 (2016). Ich najnowsze wersje dysponują jeszcze bogatszymi możliwościami fotograficznymi, i nie chodzi tu o jakieś fajerwerki, ale takie ważne, podstawowe cechy jak jaśniejszy obiektyw, lepsza matryca, lepszy ekran, stabilizacja optyczna obrazu czy błyskawiczne uruchamianie urządzenia od razu w funkcji aparatu.

 

Oprócz smartfonów do dyspozycji Uczestników będą także kijki do selfie, które na poprzednich Fotospacerach zrobiły prawdziwą furorę. Okazuje się, że da się ich używać w naprawdę kreatywny sposób – nie tylko do robienia sobie zdjęć typu selfie, ale także do uzyskiwania niebanalnych, oryginalnych kadrów, np. z perspektywy żaby czy nawet z perspektywy „drona”.

 

 

Każda osoba testująca smartfony Samsunga dostanie też od nas w prezencie kartę pamięci Micro SD o pojemności 8 GB. Dzięki temu nie będzie problemu z zachowaniem i zabraniem do domu zdjęć i filmów wykonanych podczas Fotospaceru.

 

Tradycyjnie dla organizowanych przez nas Fotospacerów, szanujemy jednak wolność Uczestników w wyborze sprzętu, którego będą chcieli używać do fotografowania i filmowania. Jeśli ktoś chce przyjść na Fotospacer z własnym aparatem lub własną kamerą, może to zrobić, my zachęcamy jednak do wypróbowania obu smartfonów firmy Samsung. Naprawdę są tego warte!

 

ODROBINA FORMALNOŚCI

 

Udział w Fotospacerze jest oczywiście bezpłatny, ale ze względu na wybraną trasę (miejscami będzie dość wąsko) zaprosić możemy na niego nie więcej niż 35 osób. I tylko tym osobom przekażemy drogą mailową informację o miejscu, w którym rozpocznie się nasz Fotospacer.

 

Podczas przyjmowania zgłoszeń kierujemy się dwoma wytycznymi: kolejnością ich napływania oraz szansą na publikację ciekawej relacji lub zdjęć przez zaproszoną przez nas osobę. Dlatego właśnie pytamy w formularzu zgłoszeniowym (poniżej), czy prowadzicie strony internetowe, portale lub blogi, albo czy jesteście aktywni w mediach społecznościowych. Zgłoszenie na Fotospacer nie jest jednak równoznaczne z koniecznością publikowania czegokolwiek – my tylko do tego zachęcamy.

 

Pozwólcie, że przypomnimy: zgłoszenie udziału w samym Wydarzeniu na portalu Facebook nie wystarcza. Niezbędne jest wypełnianie poniższego formularza:


Formularz zgłoszenia


Fotospacer na planie filmu "Angel.A"

w Starej Papierni
(Jeśli nie używasz Facebooka, nie prowadzisz bloga, galerii, portalu czy własnej strony internetowej, wystarczy wpisać: Brak. I jeszcze jedno: konto na Facebooku to nie blog...)


Chcę otrzymywać powiadomienia mailowe o nowych wydarzeniach organizowanych przez Fotospacery.pl


Korzystając z formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie twoich danych przez tę witrynę.

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

 

 

Patronem medialnym Fotospaceru jest: Chip.pl

Posty powiązane

O autorze


Komentarze & Dyskusja

  j 4 kwietnia 2016, 00:21

  A zapisy na poznanski fotospacer kiedy będą?

  ODPOWIEDZ
  Tomek Kulas 15 kwietnia 2016, 17:07

  Mniej więcej od połowy maja. Zapraszamy! 😉

  ODPOWIEDZ

Dodaj komentarz