Fotospacery.pl – podsumowanie 2015 roku

Tomek Kulas 12 stycznia 2016

 

To był wspaniały rok pełen Fotospacerowania 😉 Ale jak popatrzyliśmy w tabelki i zsumowaliśmy cyferki, to mimo wszystko zaskoczyło nas, że było tego wszystkiego aż tak wiele. Przeogromnie dziękujemy Wam Wszystkim!

 

Czy rok 2015 był dla Fotospacery.pl przełomowy? Zapewne tak, co pokażą za chwilę liczby, ale dla nas naprawdę nie to jest najważniejsze. Przede wszystkim był to rok bardzo szczęśliwy, pełen niezwykłych przygód i pozytywnych wrażeń. Kochamy fotografię i uwielbiamy spotykać ciekawych, pełnych pasji ludzi, a w 2015 roku mieliśmy zarówno wiele okazji do wykonywania zdjęć, jak i do takich spotkań. Więcej do szczęścia już nie potrzebujemy!

 

Jedno ze zdjęć wykonanych podczas Fotowarsztatów z firmą Volvo.

 

Rok 2015 w liczbach

 

 • zorganizowaliśmy 15 Fotospacerów
 • dla porównania: w 2013 i 2014 roku zorganizowaliśmy łącznie 10 Fotospacerów
 • jak łatwo policzyć, ostatni zeszłoroczny Fotospacer był w sumie naszym 25 Fotospacerem – stuknęła nam ćwiartka 🙂
 • oprócz tego zorganizowaliśmy jeszcze 9 Fotowarsztatów
 • w sumie daje to równo 24 wydarzenia zorganizowane w 2015 roku – średnio 2 w miesiącu!
 • wzięło w nich udział około 940 uczestników
 • zgłoszeń wpłynęło wielokrotnie więcej – za każdym razem musieliśmy niestety przyjmować tylko część zainteresowanych
 • rozwijamy się też społecznościowo – nasz fanpage w 2015 roku polubiło 1569 nowych osób

 

Co nas szczególnie cieszy

 

Przytoczone powyżej liczby to… tylko liczby. Za każdą z nich chowają się jednak prawdziwe, niezwykłe wydarzenia i wspaniali ludzie. Żaden Fotospacer i żadne Fotowarsztaty nie odbyły się w tym samym miejscu, każde wydarzenie było absolutnie wyjątkowe! Dlatego z pewnością nie zrobimy jednej rzeczy, spotykanej często w tego typu podsumowaniach – nie wybierzemy jakiegoś „najważniejszego” czy „najbardziej udanego” Fotospaceru. Bo się nie da. Może to brzmi nieładnie, jakbyśmy się przechwalali, ale autentycznie każdy Fotospacer, każde Fotowarsztaty były dla nas najważniejsze i najbardziej udane. To tak, jakbyśmy mieli wybrać najpiękniejszy kwiat, gdy na wystawie w kwiaciarni stoi tylko jedna przepiękna róża, jeden cudowny tulipan, jeden wspaniały goździk, jeden czarujący storczyk… Każdy kwiat inny i… każdy najładniejszy. Tak było właśnie w zeszłym roku z Fotospacerami.

 

Jeden z Fotospacerów ze smartfonami Samsung Galaxy A3 i A5. Fot. Arek Uriasz

 

Są jednak pewne rzeczy, które cieszą nas szczególnie. Pierwszą z nich było to, że oprócz pojedynczych wydarzeń udało nam się zorganizować dwa ważne cykle Fotospacerów: Samsung Warszawa NAJ oraz Panasonic Lumix: Fotograficzne Perły Polski. To były bardzo ciekawe projekty, które oprócz wartości pojedynczych wydarzeń wnosiły jeszcze coś więcej. Samsung Warszawa NAJ pozwolił nam spojrzeć na Warszawę jako całość, oczywiście tylko poprzez osiem wybranych szczegółów. Tymi szczegółami było osiem niezwykłych ulic z ośmiu stołecznych dzielnic.

 

Na „Perłach Polski” (tu Dolina Chochołowska) zdarzyło nam się również jeździć na rowerach 😉

 

Natomiast Panasonic Lumix: Fotograficzne Perły Polski pozwolił nam odkryć dla fotografii pięć niezwykłych miejsc w naszym kraju. Słowo „odkryć” jest tu jak najbardziej na miejscu, bo w kilku przypadkach uczestnicy konkursu głosowali na mało znane miejscowości, którymi być może w innym przypadku w ogóle byśmy się nie zainteresowali, zaś tym sposobem naprawdę znaleźliśmy pięć przepięknych pereł! I jeszcze jedno – ten cykl ucieszył nas również dlatego, że Fotospacery.pl „wyszły w Polskę”. Bo cały nasz kraj jest piękny i cały warto fotografować.

 

Zdjęcie z Fotowarsztatów w Gdyni, zorganizowanych we współpracy z Nikonem i Volvo.

 

I jeszcze jedna sprawa, która nas ucieszyła – nowi partnerzy, którzy zaczęli z nami współpracować. Po raz pierwszy zorganizowaliśmy Fotowarsztaty z firmami takimi jak Fujifilm, HamaNikon czy Volvo, po raz pierwszy zorganizowaliśmy Fotospacer z Canonem.

 

Fotospacer z aparatami firmy Canon – Stara Papiernia w Konstancinie-Jeziornej.

 

 

Dziękujemy!

 

To nie jakaś skromność, ale zwykłe stwierdzenie faktu: nie byłoby Fotospacerów bez Uczestników, nie było by ich bez Partnerów, którzy zgodzili się z nami współpracować. Dlatego ogromnie Wam Wszystkim DZIĘKUJEMY!

 

Bez Was nie byłoby Fotospacerów!

 

Posty powiązane

Kategorie: Inne Relacja

Tagi:

O autorze


Komentarze & Dyskusja

  YOeLL 12 stycznia 2016, 18:12

  W 2016 życzę zatem żeby stuknęła kolejna „ćwiartka” 🙂
  I dzięki za to co zrobiliście do tej pory. Kawał dobrej roboty.

  ODPOWIEDZ
  Tomek Kulas 12 stycznia 2016, 20:14

  Dzięki! Ćwiartka na rok to dobra dawka, choć z tymi uzależnieniami to bywa tak, że dawki z czasem rosną 😉

  ODPOWIEDZ
  3colors 29 maja 2016, 18:14

  Podobno życie i szczęście zaczyna się dopiero po „50-tce” 😉 … Powodzenia.

  ODPOWIEDZ
  Tomek Kulas 23 sierpnia 2016, 13:51

  Ani się obejrzymy, jak stuknie 😉 Dzięki!!!

  ODPOWIEDZ

Dodaj komentarz