Fotospacery po perłach Dolnego Śląska: Jelenia Góra, Wałbrzych, Legnica

Tomek Kulas 29 września 2018

Festiwalowi Podróżników National Geographic, który odbywa się we Wrocławiu, towarzyszyć będą trzy wydarzenia związane równocześnie z podróżowaniem, zwiedzaniem, i z fotografią. Będą to trzy bezpłatne fotospacery, które odbędą się w Jeleniej Górze (12.10), Wałbrzychu (13.10) i Legnicy (14.10) – SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

 

 

Warto podkreślić, że fotospacery, które zrealizujemy w Jeleniej Górze, Wałbrzychu i Legnicy, towarzyszą Festiwalowi Podróżników National Geographic, odbywającemu się w ramach Święta Województwa Dolnośląskiego. Cieszymy się niesamowicie, bo kochamy Dolny Śląsk i uwielbiamy zwiedzać go z aparatem w dłoni!

 

 

TRZY… RAZY DWA

 

Ale wiecie co? W gruncie rzeczy to nawet nie będą trzy fotospacery, ale… sześć!  Aby głębiej poznać każdą z pereł Dolnego Śląska, zdecydowaliśmy się rozdzielić zwiedzanie zamków położonych w pobliżu miast, oraz samych miejscowości. Przed południem odbywać się będzie zatem zwiedzanie zamków (Zamek Chojnik, Zamek Książ, Zamek Piastowski), a po południu ruszać będziemy z aparatami bezpośrednio w teren miejski, eksplorując specjalnie przygotowane trasy. Za każdym razem z innym, nowym przewodnikiem, specjalizującym się w zwiedzaniu danego miasta.

 

Uwaga! W przypadku zwiedzania miast nie będą to szlaki „typowo turystyczne”, ale specjalne trasy dobrane pod kątem najciekawszych fotograficznie miejsc, które zaowocują wykonaniem niebagatelnych, wyjątkowych ujęć fotograficznych.

 

A zamki? No cóż, wiele wskazuje na to, że poprzez fotospacer będziecie mogli zajrzeć do wielu takich miejsc wewnątrz tych budowli (lub pod nimi), do których nie są dopuszczani zwyczajni śmiertelnicy 😉

 

 

DZIEŃ PEŁEN FOTOGRAFOWANIA

 

Jak to będzie wyglądało w praktyce? Osoby zapisane na fotospacer w danej miejscowości gromadzić się będą około godziny 10 rano w okolicach jednego z zamków:

12.10 – Zamek Chojnik

13.10 – Zamek Książ

14.10 – Zamek Piastowski

 

 

Następnie – po solidnych kilku godzinach zwiedzania – nastąpi przerwa na posiłek i regenerację. Później, około godziny 14:00-15:00 rozpocznie się drugi fotospacer po terenie miasta:

12.10 – Jelenia Góra

13.10 – Wałbrzych

14.10 – Legnica

 

 

Jak widać, program jest lekko hardkorowy 😉 Będzie okazja do zmęczenia i starcia podeszw, ale przede wszystkim będzie powód do niesamowitej satysfakcji z poznania fascynujących miejsc i wykonania niezwykłych fotografii.

 

SPRZĘT

 

Tym razem nie mamy partnera Fotowarsztatów spośród producentów sprzętu fotograficznego. Co to zmienia? Niewiele, bo i tak – jak wiecie – na nasze warsztaty i spacery zawsze można było przyjść z własnym sprzętem. Tym razem jedynie raczej nie tyle „można przyjść”, co „trzeba przyjść” z własnym aparatem 😉

 

 

CZAS: 12-13-14 PAŹDZIERNIKA

 

To będą trzy dni mocnego fotospacerowania – rozpoczniemy w piątek, 12 października, a skończymy 14 października, w niedzielę. To od Was zależy, czy będziecie chcieli z nami przeżyć tę niezwykłą fotograficzną przygodę w całości, lub tylko w części, wybranego dnia – zapraszamy Was w każdej konfiguracji 😉

 

Standardowo zaczynać będziemy około godziny 10, a kończyć około 17, oczywiście z solidną przerwą na posiłek i regenerację w ciągu dnia. Poszczególne dni mogą się jednak od siebie nieco różnić – szczegółowe informacje na temat czasu i miejsca zbiórek wszystkich sześciu fotospacerów prześlemy zakwalifikowanym osobom.

 

ODROBINA FORMALNOŚCI

 

Udział w Fotospacerach jest jak zawsze bezpłatny, a ze względu na charakter zwiedzanych miejsc możemy na nie każdorazowo zaprosić około 25 osób. Jak zawsze, przyjmując Uczestników, kierować się będziemy dwoma kluczami: kolejnością zgłoszeń oraz możliwością zamieszczenia przez Uczestnika relacji z Fotospaceru. Dlatego też w formularzu pytamy się Was o to, czy prowadzicie własne blogi (przez bloga nie rozumiemy konta w mediach społecznościowych, choć ten typ aktywności również cenimy) lub udzielacie się na różnego typu portalach. Szczegółowo opisaliśmy nasze zasady w tym wpisie.

 

Pozwólcie także, że przypomnimy: zgłoszenie udziału w samym Wydarzeniu na portalu Facebook nie wystarcza. Niezbędne jest wypełnienie poniższego formularza, który ze względu na zmieniające się przepisy dotyczące danych osobowych zaskoczy Was może nieco zmienioną formą. Mianowicie… nie pytamy o Wasze dane osobowe, przynajmniej w tych miejscach, gdzie jest to możliwe (niestety nr telefonu i adres e-mail jest niezbędny 😉 ). Nie tworzymy też żadnej bazy danych, lista zostanie zlikwidowana po Fotospacerach.

 


Formularz zgłoszenia


Fotospacery po perłach Dolnego Śląska

Jelenia Góra, Wałbrzych, Legnica
(Jeśli nie używasz Facebooka, nie prowadzisz bloga, galerii, portalu czy własnej strony internetowej, wystarczy wpisać: Brak)


Chcę wziąć udział w Fotospacerach po Zamku Chojnik i Jeleniej Górze, 12 październikaChcę wziąć udział w Fotospacerach po Zamku Książ i Wałbrzychu, 13 październikaChcę wziąć udział w Fotospacerach po Zamku Piastowskim i Legnicy, 14 października
[wpgdprc "Korzystając z formularza zgadzam się na przechowywanie i przetwarzanie twoich danych przez tę witrynę."]


 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

Posty powiązane

O autorze


Dodaj komentarz