Fotospacery z Olympusem: Bocznica Kolejowa

Tomek Kulas 6 października 2017

Zapraszamy Was na dziesiąty już  Fotospacer w ramach cyklu „Fotospacery z Olympusem: Mazowsze – miejsca nieoczywiste”. Tym razem będzie baaardzo nieoczywiście – 28 października zwiedzimy największą bocznicę kolejową w Polsce!

 

 

ZAPISY ZAKOŃCZONE

 

 

MIEJSCE i ATRAKCJE

 

Tym razem wybraliśmy miejsce zdecydowanie nieoczywiste i równocześnie niesamowicie fotogeniczne – bocznicę kolejową Warszawa-Grochów. To nie tylko największa bocznica kolejowa w Polsce, ale prawdopodobnie także w całej Europie Centralnej i Wschodniej!

 

 

Dlatego choć miejsce, które zwiedzimy, jest raptem „jedno”, to będzie to pełnoprawny, długi fotospacer! W jego trakcie nie tylko zajrzymy do najciekawszych pociągów jeżdżących po Polsce (w tym oczywiście Pendolino…), ale także zwiedzimy wszystkie najważniejsze hale czy znajdziemy się w środku wagonu wpuszczonego do automatycznej myjni.

 

 

Będziemy włazić do środka pociągów, kłaść się pod nimi i przed nimi, będziemy fotografować ruszający parowóz, będziemy… Oj będziemy! Jeszcze wiele więcej! Ale muszą być przecież jakieś niespodzianki, prawda? 

 

 

 

PARTNERZY

 

 

Głównym partnerem tego cyklu Fotospacerów jest firma Olympus i to ona zapewni nam sprzęt fotograficzny, który będziemy mogli wypróbować podczas Fotospaceru. Będą to najnowsze bezlusterkowe aparaty tej firmy, takie jak najnowszy Olympus OM-D E-M1 Mark II. Do tego oczywiście standardowe zoomy oraz wiele innych, ciekawych obiektywów, które będzie można wypróbowywać w trakcie Fotospaceru. Najróżniejszych, począwszy od jasnych „szkieł” stałoogniskowych, poprzez świetne konstrukcje makro, a na teleobiektywach i „rybim oku” skończywszy. W sumie będziemy mieli do dyspozycji około 15–20 różnych zestawów Olympusa plus wiele dodatkowych obiektywów!

Będziemy Was jednak prosić o przyniesienie własnych kart pamięci typu SD. Jeśli ktoś miałby z tym problem, to dajcie znać, coś wymyślimy 😉

 

Drugim ważnym partnerem tego cyklu Fotospacerów jest firma Epson. To właśnie dzięki niej chcemy w tym roku mocniej powrócić do niezwykłego, wspaniałego doświadczenia, jakim jest obcowanie ze zdjęciami w formie papierowej. Ostatnimi czasy stało się to znacznie łatwiejsze i zdecydowanie tańsze dzięki nowatorskiemu rozwiązaniu wprowadzonemu właśnie przez Epsona – drukarkom atramentowym wyposażonym w zintegrowane systemy zewnętrznego zasilania atramentem (tzw. ITS).

 

 

Jedna z tych drukarek – fotograficzny, 6-atramentowy model Epson L850 – posłuży nam do wykonania znacznej liczby wydruków, stanowiących nagrody konkursowe po każdym z Fotospacerów. Autor najładniejszego zdjęcia będzie miał prawo do dowolnych 30 wydruków zdjęć w formacie A4; drugie miejsce nagrodzimy 20 wydrukami, zaś trzecie – dziesięcioma!

 

 

CZAS: 28 października!

 

Ten Fotospacer odbędzie się w sobotę, 28 października i zajmie nam około 4 godzin. Zaczniemy go wcześniej niż do tej pory – jeszcze przed południem. Szczegółowe informacje czasowe (i nie tylko) wyślemy oczywiście osobom, które ostatecznie zaproszonym na ten Fotospacer.

 

 

No i warto sobie gdzieś zanotować kolejne daty Fotospacerów z Olympusem:

  • 25.11 (Metro Warszawskie)
  • 16.12

 

KRÓTKI KURS FOTOGRAFII

 

Wracamy tym roku do korzeni Fotospacerów, a jednym z naszych dawnych zwyczajów było to, że na każdym Fotospacerze wprowadzaliśmy też, omawialiśmy i ćwiczyliśmy pewne konkretne zagadnienia fotograficzne. Tak będzie i tym razem: dwanaście Fotospacerów pozwoli nam zrealizować mocno skompresowany, ale konkretny kurs fotograficzny.

 

 

Tym razem zagadnieniem, które poruszymy, będzie w pewnym sensie kontynuacja tematu jakości zdjęć, ale tym razem na bardzo określonym wycinku: tzw. szumów obrazu. Omówimy rodzaje tych zakłóceń i najlepsze sposoby walki z nimi. Z przykładami wydrukowanymi na drukarce Epsona, oczywiście 😉

 

ODROBINA FORMALNOŚCI

 

Udział w Fotospacerze jest bezpłatny, no i znów cieszymy się, że tym razem możemy zaprosić na niego większą liczbę Uczestników! Planujemy, że grupa liczyć będzie maksymalnie 30 osób, z czego 15 osobom będziemy mogli zagwarantować sprzęt fotograficzny.

 

 

Jak zawsze, przyjmując Uczestników, kierować się będziemy dwoma kluczami: kolejnością zgłoszeń oraz możliwością zamieszczenia przez Uczestnika relacji z Fotospaceru. Dlatego też w formularzu pytamy się Was o to, czy prowadzicie własne blogi (przez bloga nie rozumiemy konta na Facebooku) lub udzielacie się na różnego typu portalach. Odrębnie pytamy też o Waszą obecność na portalach społecznościowych. Szczegółowo opisaliśmy nasze zasady w tym wpisie.

 

Pozwólcie także, że przypomnimy: zgłoszenie udziału w samym Wydarzeniu na portalu Facebook nie wystarcza. Niezbędne jest wypełnienie poniższego formularza:


Formularz zgłoszenia


Fotospacery z Olympusem

Mazowsze: miejsca nieoczywiste


Fotospacer po bocznicy kolejowej w Warszawie

ZAPISY ZAKOŃCZONE
(Jeśli nie używasz Facebooka, nie prowadzisz bloga, galerii, portalu czy własnej strony internetowej, wystarczy wpisać: Brak)


Chcę testować aparat Olympus wraz z dodatkowymi obiektywamiMam własny aparat Mikro Cztery Trzecie, ale chcę testować obiektywy OlympusNie chcę testować, przyjdę z własnym sprzętem fotograficznym
Chcę otrzymywać powiadomienia mailowe o nowych wydarzeniach organizowanych przez Fotospacery.pl


Korzystając z formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie twoich danych przez tę witrynę.

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

 

 

Posty powiązane

O autorze


Dodaj komentarz