Fotospacery z Olympusem: Józefów

Tomek Kulas 4 czerwca 2017

Zapraszamy Was na szósty Fotospacer w ramach cyklu „Fotospacery z Olympusem: Mazowsze – miejsca nieoczywiste”. Tym razem wybieramy się do jednej z najpiękniejszych podwarszawskich miejscowości – Józefowa!

 

 

TRASA i ATRAKCJE

 

Podczas szóstego wydarzenia z cyklu „Fotospacery z Olympusem: Mazowsze – miejsca nieoczywiste” wybieramy się do Józefowa! A Józefów to przede wszystkim ludzie. Babcia Hela i tajemnicza receptura popularnych lodów. Michał Elwiro Andriolli i drewniane domy w stylu świdermajer. Tadeusz Nalepa i coroczny festiwal „Lep na bluesa”.

 

Co ciekawe , Józefów to także miasto bez wyraźnego centrum, co zmusza do kluczenia, zagłębiania się, wędrówek. Nic nie jest tu oczywiste. Spacer z Olimpusem po Józefowie to nie będzie spokojna przechadzka, a raczej gra na orientację …

 

 

Nie zapominamy też o Fotoniespodziankach! Szczerze mówiąc, zastanawiamy się raczej, z czego ewentualnie zrezygnować 😉

 

PARTNERZY

 

 

Głównym partnerem cyklu jest firma Olympus i to ona zapewni nam sprzęt fotograficzny, który będziemy mogli wypróbować podczas Fotospaceru. Będą to najnowsze bezlusterkowe aparaty tej firmy, takie jak najnowszy Olympus OM-D E-M1 Mark II. Do tego oczywiście standardowe zoomy oraz wiele innych, ciekawych obiektywów, które będzie można wypróbowywać w trakcie Fotospaceru. Najróżniejszych, począwszy od jasnych „szkieł” stałoogniskowych, poprzez świetne konstrukcje makro, a na teleobiektywach i „rybim oku” skończywszy. W sumie będziemy mieli do dyspozycji około 15–20 różnych zestawów Olympusa plus wiele dodatkowych obiektywów!

 

 

Będziemy Was jednak prosić o przyniesienie własnych kart pamięci typu SD. Jeśli ktoś miałby z tym problem, to dajcie znać, coś wymyślimy 😉

 

Drugim ważnym partnerem tego cyklu Fotospacerów jest firma Epson. To właśnie dzięki niej chcemy w tym roku mocniej powrócić do niezwykłego, wspaniałego doświadczenia, jakim jest obcowanie ze zdjęciami w formie papierowej. Ostatnimi czasy stało się to znacznie łatwiejsze i zdecydowanie tańsze dzięki nowatorskiemu rozwiązaniu wprowadzonemu właśnie przez Epsona – drukarkom atramentowym wyposażonym w zintegrowane systemy zewnętrznego zasilania atramentem (tzw. ITS).

 

 

Jedna z tych drukarek – fotograficzny, 6-atramentowy model Epson L850 – posłuży nam do wykonania znacznej liczby wydruków, stanowiących nagrody konkursowe po każdym z Fotospacerów. Autor najładniejszego zdjęcia będzie miał prawo do dowolnych 30 wydruków zdjęć w formacie A4; drugie miejsce nagrodzimy 20 wydrukami, zaś trzecie – dziesięcioma!

 

 

CZAS: 24 czerwca!

 

Ten Fotospacer odbędzie się w sobotę, 24 czerwca i zajmie nam około 3 godzin. Zaczniemy go we wczesnych godzinach popołudniowych, tak aby wiele przepięknych miejsc fotografować w promieniach coraz bardziej miękkiego i ładnie rysującego słońca.

 

 

Tak na marginesie: kolejne daty Fotospacerów z Olympusem to:

  • 29.07
  • 12.08
  • 30.09
  • 28.10
  • 25.11
  • 16.12

Warto zanotować sobie w kalendarzu!

 

KRÓTKI KURS FOTOGRAFII

 

Wracamy tym roku do korzeni Fotospacerów, a jednym z naszych dawnych zwyczajów było to, że na każdym Fotospacerze wprowadzaliśmy też, omawialiśmy i ćwiczyliśmy pewne konkretne zagadnienia fotograficzne. Tak będzie i tym razem: dwanaście Fotospacerów pozwoli nam zrealizować mocno skompresowany, ale konkretny kurs fotograficzny.

 

Tym razem zagadnieniem, które poruszymy, będą problemy związane z fotografowaniem architektury: zbiegające się linie, „walące się wieżowce” oraz… światło i czas. Oraz oczywiście sposoby, które pozwalają skutecznie te problemy zlikwidować bądź przynajmniej ograniczyć. 

 

ODROBINA FORMALNOŚCI

 

Udział w Fotospacerze jest bezpłatny, no i znów cieszymy się, że tym razem możemy zaprosić na niego większą liczbę Uczestników! Planujemy, że grupa liczyć będzie około 40 osób, z czego 15 osobom będziemy mogli zagwarantować sprzęt fotograficzny.

 

Jak zawsze, przyjmując Uczestników, kierować się będziemy dwoma kluczami: kolejnością zgłoszeń oraz możliwością zamieszczenia przez Uczestnika relacji z Fotospaceru. Dlatego też w formularzu pytamy się Was o to, czy prowadzicie własne blogi (przez bloga nie rozumiemy konta na Facebooku) lub udzielacie się na różnego typu portalach. Odrębnie pytamy też o Waszą obecność na portalach społecznościowych. Szczegółowo opisaliśmy nasze zasady w tym wpisie.

 

Pozwólcie także, że przypomnimy: zgłoszenie udziału w samym Wydarzeniu na portalu Facebook nie wystarcza. Niezbędne jest wypełnienie poniższego formularza:


Formularz zgłoszenia


Fotospacery z Olympusem

Mazowsze: miejsca nieoczywiste


Fotospacer po Józefowie
(Jeśli nie używasz Facebooka, nie prowadzisz bloga, galerii, portalu czy własnej strony internetowej, wystarczy wpisać: Brak)


Chcę testować aparat Olympus wraz z dodatkowymi obiektywamiMam własny aparat Mikro Cztery Trzecie, ale chcę testować obiektywy OlympusNie chcę testować, przyjdę z własnym sprzętem fotograficznym
Chcę otrzymywać powiadomienia mailowe o nowych wydarzeniach organizowanych przez Fotospacery.pl


[wpgdprc "Korzystając z formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie twoich danych przez tę witrynę."]

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

 

 

Posty powiązane

O autorze


Dodaj komentarz