Fotospacery z Olympusem: Mazowsze (II Fotospacer)

Tomek Kulas 6 lutego 2017

Zapraszamy Was na nasz drugi Fotospacer w ramach cyklu „Fotospacery z Olympusem: Mazowsze – miejsca nieoczywiste”. Tym razem mamy pytanie: czy jesteście gotowi na… miłość? Sprawa jest prosta: w Podkowie Leśnej nie sposób się nie zakochać!

 

TRASA i ATRAKCJE

 

Podczas drugiego wydarzenia z cyklu „Fotospacery z Olympusem: Mazowsze – miejsca nieoczywiste” wybieramy się do przepięknej Podkowy Leśnej! To niezwykłe miejsce, którego legenda zapoczątkowana została przez fotografika Stanisława Lilpopa oraz jego córkę Annę wraz z mężem – Jarosławem Iwaszkiewiczem.

 

Spacerując wzdłuż pięknych zabytkowych alei drzew będziemy wdychać czyste powietrze, podziwiać piękne wille oraz poznawać losy ich mieszkańców. W wielu miejscach poczujemy się tak, jakby zatrzymał się czas – między innymi u celu naszej wędrówki w magicznym Stawisku – gdzie wydaje się, że gospodarze wyszli tylko na chwilę.

 

W Stawisku nie tylko zwiedzimy muzeum, ale także zatrzymamy się na dłużej, ćwicząc w przepięknych wnętrzach wykonywanie zdjęć portretowych. Zgadza się – jak zdjęcia portretowe, to i modelki i modele. A szczegóły oczywiście na Fotospacerze!

 

Po raz kolejny towarzyszyć nam będą wspaniałe przewodniczki z Warszawskiej Fabryki Spacerów, nie tylko opowiadające ciekawe historie i anegdoty, ale także pokazujące na starych fotografiach „jak to niegdyś bywało”. No i oczywiście niespodzianki, tych nigdy u nas nie brakuje 😉

 

PARTNERZY

 

 

Głównym partnerem cyklu jest firma Olympus i to ona zapewni nam sprzęt fotograficzny, który będziemy mogli wypróbować podczas Fotospaceru. Będą to najnowsze bezlusterkowe aparaty tej firmy, takie jak najnowszy Olympus OM-D E-M1 Mark II. Do tego oczywiście standardowe zoomy oraz wiele innych, ciekawych obiektywów, które będzie można wypróbowywać w trakcie Fotospaceru. Najróżniejszych, począwszy od jasnych „szkieł” stałoogniskowych, poprzez świetne konstrukcje makro, a na teleobiektywach i „rybim oku” skończywszy. W sumie będziemy mieli do dyspozycji około 15 różnych zestawów Olympusa plus wiele dodatkowych obiektywów!

Będziemy Was jednak prosić o przyniesienie własnych kart pamięci typu SD. Jeśli ktoś miałby z tym problem, to dajcie znać, coś wymyślimy 😉

 

Drugim ważnym partnerem tego cyklu Fotospacerów jest firma Epson. To właśnie dzięki niej chcemy w tym roku mocniej powrócić do niezwykłego, wspaniałego doświadczenia, jakim jest obcowanie ze zdjęciami w formie papierowej. Ostatnimi czasy stało się to znacznie łatwiejsze i zdecydowanie tańsze dzięki nowatorskiemu rozwiązaniu wprowadzonemu właśnie przez Epsona – drukarkom atramentowym wyposażonym w zintegrowane systemy zewnętrznego zasilania atramentem (tzw. ITS).

 

 

Jedna z tych drukarek – fotograficzny, 6-atramentowy model Epson L850 – posłuży nam do wykonania znacznej liczby wydruków, stanowiących nagrody konkursowe po każdym z Fotospacerów. Autor najładniejszego zdjęcia będzie miał prawo do dowolnych 30 wydruków zdjęć w formacie A4; drugie miejsce nagrodzimy 20 wydrukami, zaś trzecie – dziesięcioma!

 

 

CZAS

 

To będzie Fotospacer o optymalnej długości – całość zajmie nam od 2,5 do 3 godzin, w czym zawierać się będzie także zwiedzanie muzeum i fotowarsztaty. Zaczynamy o godzinie 12.00 (zbiórka wcześniej) i zakończymy około 15.00. Kiedy? 19 lutego. Jak zawsze, szczegółowe informacje przyślemy osobom, które zakwalifikują się na Fotospacer.

 

Fot. E. Traczyk

Fot. E. Traczyk

 

KRÓTKI KURS FOTOGRAFII

 

Wracamy tym roku do korzeni Fotospacerów, a jednym z naszych dawnych zwyczajów było to, że na każdym Fotospacerze wprowadzaliśmy też, omawialiśmy i ćwiczyliśmy pewne konkretne zagadnienia fotograficzne. Tak będzie i tym razem: dwanaście Fotospacerów pozwoli nam zrealizować całkiem konkretny kurs fotograficzny, który tym razem poświęcimy różnym technikom ustawiania ostrości. Nie tylko automatycznie…

 

 

ODROBINA FORMALNOŚCI

 

Udział w Fotospacerze jest bezpłatny (nie licząc wejścia do Muzeum, co kosztować będzie prawdopodobnie 8 zł), no i ogromnie cieszymy się, że tym razem możemy zaprosić na niego większą liczbę Uczestników! Planujemy, że grupa liczyć będzie około 40 osób, z czego 15 osobom będziemy mogli zagwarantować sprzęt fotograficzny.

 

Jak zawsze, przyjmując Uczestników, kierować się będziemy dwoma kluczami: kolejnością zgłoszeń oraz możliwością zamieszczenia przez Uczestnika relacji z Fotospaceru. Dlatego też w formularzu pytamy się Was o to, czy prowadzicie własne blogi (przez bloga nie rozumiemy konta na Facebooku) lub udzielacie się na różnego typu portalach. Odrębnie pytamy też o Waszą obecność na portalach społecznościowych.

 

Pozwólcie także, że przypomnimy: zgłoszenie udziału w samym Wydarzeniu na portalu Facebook nie wystarcza. Niezbędne jest wypełnienie poniższego formularza:


Formularz zgłoszenia


Fotospacer na planie filmu "Angel.A"

w Starej Papierni
(Jeśli nie używasz Facebooka, nie prowadzisz bloga, galerii, portalu czy własnej strony internetowej, wystarczy wpisać: Brak. I jeszcze jedno: konto na Facebooku to nie blog...)


Chcę otrzymywać powiadomienia mailowe o nowych wydarzeniach organizowanych przez Fotospacery.pl


[wpgdprc "Korzystając z formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie twoich danych przez tę witrynę."]

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

 

 

Posty powiązane

O autorze


Komentarze & Dyskusja

  Jacek Andrzejak 8 lutego 2017, 11:17

  Cieszę się, na samą myśl, że znowu jest okazja się spotkać 🙂

  ODPOWIEDZ
  Tomek Kulas 15 lutego 2017, 16:28

  Jacku, wzajemnie! 😉

  ODPOWIEDZ

Dodaj komentarz