Fotospacery z Olympusem: Mazowsze (III Fotospacer)

Tomek Kulas 8 marca 2017

Zapraszamy Was na nasz trzeci Fotospacer w ramach cyklu „Fotospacery z Olympusem: Mazowsze – miejsca nieoczywiste”. Tym razem wracamy do Warszawy, ale… sądzimy, że uda nam się zaprowadzić Was do jej bardzo nieoczywistych fragmentów. Zapraszamy na spacer po Skarpie Warszawskiej!

 

 

TRASA i ATRAKCJE

 

Podczas trzeciego wydarzenia z cyklu „Fotospacery z Olympusem: Mazowsze – miejsca nieoczywiste” wracamy do Warszawy, odkrywając jej mniej znany, mniej oczywisty, ale niezwykle piękny obszar, jakim jest Skarpa Warszawska. To popularna nazwa fragmentu skarpy wiślanej znajdującego się na terenie naszej stolicy, pełna niezwykłych zakamarków, parków, pomników i pereł architektury.

 

 

Oczywiście nie zwiedzimy całej skarpy, bo oznaczałoby to przejście z jednego krańca Warszawy do drugiego (może kiedyś? 😉 ). Wybraliśmy jednak jej niezwykle ciekawy i niekoniecznie najbardziej znany fragment między ul. Książęcą a Tamką. Na naszej drodze nie zabraknie też mostów, murali, przepięknych schodów i… wspaniałego widoku na panoramę Warszawy.

 

Fotoniespodzianki? A jakże, planujemy 😉 A skoro to niespodzianki, to zdradzamy tylko jedno – będą!

 

PARTNERZY

 

 

Głównym partnerem cyklu jest firma Olympus i to ona zapewni nam sprzęt fotograficzny, który będziemy mogli wypróbować podczas Fotospaceru. Będą to najnowsze bezlusterkowe aparaty tej firmy, takie jak najnowszy Olympus OM-D E-M1 Mark II. Do tego oczywiście standardowe zoomy oraz wiele innych, ciekawych obiektywów, które będzie można wypróbowywać w trakcie Fotospaceru. Najróżniejszych, począwszy od jasnych „szkieł” stałoogniskowych, poprzez świetne konstrukcje makro, a na teleobiektywach i „rybim oku” skończywszy. W sumie będziemy mieli do dyspozycji około 15 różnych zestawów Olympusa plus wiele dodatkowych obiektywów!

 

Będziemy Was jednak prosić o przyniesienie własnych kart pamięci typu SD. Jeśli ktoś miałby z tym problem, to dajcie znać, coś wymyślimy 😉

 

Drugim ważnym partnerem tego cyklu Fotospacerów jest firma Epson. To właśnie dzięki niej chcemy w tym roku mocniej powrócić do niezwykłego, wspaniałego doświadczenia, jakim jest obcowanie ze zdjęciami w formie papierowej. Ostatnimi czasy stało się to znacznie łatwiejsze i zdecydowanie tańsze dzięki nowatorskiemu rozwiązaniu wprowadzonemu właśnie przez Epsona – drukarkom atramentowym wyposażonym w zintegrowane systemy zewnętrznego zasilania atramentem (tzw. ITS).

 

 

Jedna z tych drukarek – fotograficzny, 6-atramentowy model Epson L850 – posłuży nam do wykonania znacznej liczby wydruków, stanowiących nagrody konkursowe po każdym z Fotospacerów. Autor najładniejszego zdjęcia będzie miał prawo do dowolnych 30 wydruków zdjęć w formacie A4; drugie miejsce nagrodzimy 20 wydrukami, zaś trzecie – dziesięcioma!

 

 

CZAS: 18 marca!

 

To będzie Fotospacer o optymalnej długości – całość zajmie nam od 2,5 do 3 godzin, przy czym będzie to uczciwe chodzenie – warto zaopatrzyć się w wygodne obuwie i ciepły strój. Zaczynamy o godzinie 14.00 (zbiórka wcześniej) i zakończymy około 17.00. Kiedy? Już 18 marca, w sobotę. Jak zawsze, szczegółowe informacje przyślemy osobom, które zakwalifikują się na Fotospacer.

 

 

KRÓTKI KURS FOTOGRAFII

 

Wracamy tym roku do korzeni Fotospacerów, a jednym z naszych dawnych zwyczajów było to, że na każdym Fotospacerze wprowadzaliśmy też, omawialiśmy i ćwiczyliśmy pewne konkretne zagadnienia fotograficzne. Tak będzie i tym razem: dwanaście Fotospacerów pozwoli nam zrealizować mocno skompresowany, ale konkretny kurs fotograficzny, który tym razem poświęcimy pomiarowi ekspozycji oraz korekcji ekspozycji. Zwyczajnie – co to jest, jak to działa, jak to łączyć z różnymi trybami pracy aparatu, kiedy używać jakiego trybu i kiedy światłomierz wbudowany w aparat jest naszym wrogiem. 

 

 

ODROBINA FORMALNOŚCI

 

Udział w Fotospacerze jest bezpłatny, no i znów cieszymy się, że tym razem możemy zaprosić na niego większą liczbę Uczestników! Planujemy, że grupa liczyć będzie około 40 osób, z czego 15 osobom będziemy mogli zagwarantować sprzęt fotograficzny.

 

Jak zawsze, przyjmując Uczestników, kierować się będziemy dwoma kluczami: kolejnością zgłoszeń oraz możliwością zamieszczenia przez Uczestnika relacji z Fotospaceru. Dlatego też w formularzu pytamy się Was o to, czy prowadzicie własne blogi (przez bloga nie rozumiemy konta na Facebooku) lub udzielacie się na różnego typu portalach. Odrębnie pytamy też o Waszą obecność na portalach społecznościowych.

 

Pozwólcie także, że przypomnimy: zgłoszenie udziału w samym Wydarzeniu na portalu Facebook nie wystarcza. Niezbędne jest wypełnienie poniższego formularza:


Formularz zgłoszenia


Fotospacer na planie filmu "Angel.A"

w Starej Papierni
(Jeśli nie używasz Facebooka, nie prowadzisz bloga, galerii, portalu czy własnej strony internetowej, wystarczy wpisać: Brak. I jeszcze jedno: konto na Facebooku to nie blog...)


Chcę otrzymywać powiadomienia mailowe o nowych wydarzeniach organizowanych przez Fotospacery.pl


[wpgdprc "Korzystając z formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie twoich danych przez tę witrynę."]

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

 

 

Posty powiązane

O autorze


Komentarze & Dyskusja

  Beata 13 marca 2017, 09:30

  witam,
  Czy uczestnicy zostali już wybrani?

  ODPOWIEDZ
  Tomek Kulas 18 marca 2017, 11:03

  Tak, 14 marca wszyscy, którzy się zgłosili, otrzymali od nas maile z informacjami.

  ODPOWIEDZ
  waclaw 18 marca 2017, 08:51

  Niezwykle interesująca zabawa z aparatem, bardzo misie to podoba.

  ODPOWIEDZ
  Tomek Kulas 18 marca 2017, 11:02

  Zdecydowanie 😉

  ODPOWIEDZ

Dodaj komentarz