Fotospacery z Olympusem: Mazowsze (IV Fotospacer) – ZAPRASZAMY!

Tomek Kulas 4 kwietnia 2017

Zapraszamy Was na nasz czwarty Fotospacer w ramach cyklu „Fotospacery z Olympusem: Mazowsze – miejsca nieoczywiste”. Tym razem wybieramy się do Konstancina!

 

 

TRASA i ATRAKCJE

 

Miejscem czwartego wydarzenia z cyklu „Fotospacery z Olympusem: Mazowsze – miejsca nieoczywiste” będzie… Konstancin! Ale nie ten Konstancin, który kojarzony jest przede wszystkim z podwarszawskim uzdrowiskiem, bo my chcemy odkryć jego nieznane, nieoczywiste oblicze. Chcemy poznać miasteczko, gdzie Stefan Żeromski napisał „Przedwiośnie”, i które okazuje się nie tylko popularnym letniskiem, ale także mekką artystów i … plenerem filmowym.

 

Dlatego ten Fotospacer z Olimpusem to będzie podróż w czasie – dosłownie i w przenośni. Oryginalne wille z dwudziestolecia międzywojennego, Park Zdrojowy i dzika przyroda, zachęcająca do „fotograficznego safari”, a do tego przydrożne kapliczki, rzeźby i mozaiki w przestrzeni miasta. To tylko pretekst dla uchwycenia ulotnego nastroju dawnych lat i poczucia jedynej w swoim rodzaju atmosfery Konstancina.

 

 

Będą też – to już nie jest niespodzianka – Fotoniespodzianki 😉

 

PARTNERZY

 

 

Głównym partnerem cyklu jest firma Olympus i to ona zapewni nam sprzęt fotograficzny, który będziemy mogli wypróbować podczas Fotospaceru. Będą to najnowsze bezlusterkowe aparaty tej firmy, takie jak najnowszy Olympus OM-D E-M1 Mark II. Do tego oczywiście standardowe zoomy oraz wiele innych, ciekawych obiektywów, które będzie można wypróbowywać w trakcie Fotospaceru. Najróżniejszych, począwszy od jasnych „szkieł” stałoogniskowych, poprzez świetne konstrukcje makro, a na teleobiektywach i „rybim oku” skończywszy. W sumie będziemy mieli do dyspozycji około 15–20 różnych zestawów Olympusa plus wiele dodatkowych obiektywów!

 

 

Będziemy Was jednak prosić o przyniesienie własnych kart pamięci typu SD. Jeśli ktoś miałby z tym problem, to dajcie znać, coś wymyślimy 😉

 

Drugim ważnym partnerem tego cyklu Fotospacerów jest firma Epson. To właśnie dzięki niej chcemy w tym roku mocniej powrócić do niezwykłego, wspaniałego doświadczenia, jakim jest obcowanie ze zdjęciami w formie papierowej. Ostatnimi czasy stało się to znacznie łatwiejsze i zdecydowanie tańsze dzięki nowatorskiemu rozwiązaniu wprowadzonemu właśnie przez Epsona – drukarkom atramentowym wyposażonym w zintegrowane systemy zewnętrznego zasilania atramentem (tzw. ITS).

 

 

Jedna z tych drukarek – fotograficzny, 6-atramentowy model Epson L850 – posłuży nam do wykonania znacznej liczby wydruków, stanowiących nagrody konkursowe po każdym z Fotospacerów. Autor najładniejszego zdjęcia będzie miał prawo do dowolnych 30 wydruków zdjęć w formacie A4; drugie miejsce nagrodzimy 20 wydrukami, zaś trzecie – dziesięcioma!

 

 

CZAS: 22 kwietnia!

 

Ten Fotospacer zajmie nam około 3 godzin, przy czym będzie to uczciwe chodzenie – warto zaopatrzyć się w wygodne obuwie i strój dostosowany do warunków atmosferycznych. Zaczynamy o godzinie 14.00 (zbiórka rozpocznie się wcześniej) i zakończymy około 17.00. Kiedy? Już 22 kwietnia, w sobotę. Jak zawsze, szczegółowe informacje przyślemy osobom, które zakwalifikują się na Fotospacer.

 

 

KRÓTKI KURS FOTOGRAFII

 

Wracamy tym roku do korzeni Fotospacerów, a jednym z naszych dawnych zwyczajów było to, że na każdym Fotospacerze wprowadzaliśmy też, omawialiśmy i ćwiczyliśmy pewne konkretne zagadnienia fotograficzne. Tak będzie i tym razem: dwanaście Fotospacerów pozwoli nam zrealizować mocno skompresowany, ale konkretny kurs fotograficzny.

 

Tym razem zagadnieniem, które poruszymy, będzie ogniskowa obiektywów i związany z nią – choć niekoniecznie tak, jak niektórzy sądzą – temat perspektywy. I oczywiście jej wpływu na wygląd i charakter zdjęć. 

 

ODROBINA FORMALNOŚCI

 

Udział w Fotospacerze jest bezpłatny, no i znów cieszymy się, że tym razem możemy zaprosić na niego większą liczbę Uczestników! Planujemy, że grupa liczyć będzie około 40 osób, z czego 15 osobom będziemy mogli zagwarantować sprzęt fotograficzny.

 

Jak zawsze, przyjmując Uczestników, kierować się będziemy dwoma kluczami: kolejnością zgłoszeń oraz możliwością zamieszczenia przez Uczestnika relacji z Fotospaceru. Dlatego też w formularzu pytamy się Was o to, czy prowadzicie własne blogi (przez bloga nie rozumiemy konta na Facebooku) lub udzielacie się na różnego typu portalach. Odrębnie pytamy też o Waszą obecność na portalach społecznościowych.

 

Pozwólcie także, że przypomnimy: zgłoszenie udziału w samym Wydarzeniu na portalu Facebook nie wystarcza. Niezbędne jest wypełnienie poniższego formularza:


Formularz zgłoszenia


Fotospacer na planie filmu "Angel.A"

w Starej Papierni
(Jeśli nie używasz Facebooka, nie prowadzisz bloga, galerii, portalu czy własnej strony internetowej, wystarczy wpisać: Brak. I jeszcze jedno: konto na Facebooku to nie blog...)


Chcę otrzymywać powiadomienia mailowe o nowych wydarzeniach organizowanych przez Fotospacery.pl


[wpgdprc "Korzystając z formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie twoich danych przez tę witrynę."]

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

 

 

Posty powiązane

O autorze


Dodaj komentarz