Fotospacery z Olympusem: Puszcza Kampinoska

Tomek Kulas 2 maja 2017

Zapraszamy Was na piąty Fotospacer w ramach cyklu „Fotospacery z Olympusem: Mazowsze – miejsca nieoczywiste”. Tym razem bardzo przyrodniczy, bo wybieramy się do Puszczy Kampinoskiej!

 

 

TRASA i ATRAKCJE

 

Podczas piątego wydarzenia z cyklu „Fotospacery z Olympusem: Mazowsze – miejsca nieoczywiste” poznamy spory kawałek Puszczy Kampinoskiej! Tym razem będzie to zatem fotografia głównie (choć nie tylko) przyrodnicza, choć po drodze odwiedzimy też pewien skansen. Staramy się przy tym tak dobrać trasę i czas Fotospaceru, by trafić na przepiękne łąki w czasie, gdy będą na nich kwitły storczyki, ale przyrodniczych atrakcji będzie znacznie, znacznie więcej!

 

 

Towarzyszyć nam będą przewodniczki z Warszawskiej Fabryki Spacerów, ale nie tylko – tym razem oddamy się bowiem pod opiekę doświadczonego, zawodowego leśnika. To trochę banalne stwierdzenie, ale rzeczywiście zna on Kampinos jak własną kieszeń. I umie po nim wspaniale oprowadzać i ciekawie opowiadać.

 

Fotoniespodzianki? Będą. W tym przypadku to nie jest żadna niespodzianka 😉

 

PARTNERZY

 

 

Głównym partnerem cyklu jest firma Olympus i to ona zapewni nam sprzęt fotograficzny, który będziemy mogli wypróbować podczas Fotospaceru. Będą to najnowsze bezlusterkowe aparaty tej firmy, takie jak najnowszy Olympus OM-D E-M1 Mark II. Do tego oczywiście standardowe zoomy oraz wiele innych, ciekawych obiektywów, które będzie można wypróbowywać w trakcie Fotospaceru. Najróżniejszych, począwszy od jasnych „szkieł” stałoogniskowych, poprzez świetne konstrukcje makro, a na teleobiektywach i „rybim oku” skończywszy. W sumie będziemy mieli do dyspozycji około 15–20 różnych zestawów Olympusa plus wiele dodatkowych obiektywów!

 

 

Będziemy Was jednak prosić o przyniesienie własnych kart pamięci typu SD. Jeśli ktoś miałby z tym problem, to dajcie znać, coś wymyślimy 😉

 

Drugim ważnym partnerem tego cyklu Fotospacerów jest firma Epson. To właśnie dzięki niej chcemy w tym roku mocniej powrócić do niezwykłego, wspaniałego doświadczenia, jakim jest obcowanie ze zdjęciami w formie papierowej. Ostatnimi czasy stało się to znacznie łatwiejsze i zdecydowanie tańsze dzięki nowatorskiemu rozwiązaniu wprowadzonemu właśnie przez Epsona – drukarkom atramentowym wyposażonym w zintegrowane systemy zewnętrznego zasilania atramentem (tzw. ITS).

 

 

Jedna z tych drukarek – fotograficzny, 6-atramentowy model Epson L850 – posłuży nam do wykonania znacznej liczby wydruków, stanowiących nagrody konkursowe po każdym z Fotospacerów. Autor najładniejszego zdjęcia będzie miał prawo do dowolnych 30 wydruków zdjęć w formacie A4; drugie miejsce nagrodzimy 20 wydrukami, zaś trzecie – dziesięcioma!

 

 

CZAS: 27 maja!

 

Ten Fotospacer zajmie nam około 3-4 godzin, przy czym zacznie się trochę nietypowo, bo rano – 27 maja o godzinie 9:00. Nie będzie to zatem może „blady świt”, ale jeśli doliczymy do tego czas potrzebny na dojazd, przyjście wcześniej ze względu na rozdanie sprzętu… Warto położyć się w piątek wcześniej spać 😉

 

Jak zwykle, warto zaopatrzyć się w wygodne obuwie i strój dostosowany do warunków atmosferycznych, dodatkowo przystosowane do poruszania się po lesie. Szczegółowe informacje przyślemy osobom, które zakwalifikują się na Fotospacer.

 

KRÓTKI KURS FOTOGRAFII

 

Wracamy tym roku do korzeni Fotospacerów, a jednym z naszych dawnych zwyczajów było to, że na każdym Fotospacerze wprowadzaliśmy też, omawialiśmy i ćwiczyliśmy pewne konkretne zagadnienia fotograficzne. Tak będzie i tym razem: dwanaście Fotospacerów pozwoli nam zrealizować mocno skompresowany, ale konkretny kurs fotograficzny.

 

Tym razem zagadnieniem, które poruszymy, będzie ogniskowa obiektywów i związany z nią – choć niekoniecznie tak, jak niektórzy sądzą – temat perspektywy. I oczywiście jej wpływu na wygląd i charakter zdjęć. Nie udało nam się tego tematu zrealizować w Konstancinie Jeziornej ze względu na opóźnienie czasowe (za dużo czasu spędziliśmy w malowniczych wnętrzach zrujnowanych willi), ale teraz już nie odpuścimy 😉

 

ODROBINA FORMALNOŚCI

 

Udział w Fotospacerze jest bezpłatny, no i znów cieszymy się, że tym razem możemy zaprosić na niego większą liczbę Uczestników! Planujemy, że grupa liczyć będzie około 40 osób, z czego 15 osobom będziemy mogli zagwarantować sprzęt fotograficzny.

 

Jak zawsze, przyjmując Uczestników, kierować się będziemy dwoma kluczami: kolejnością zgłoszeń oraz możliwością zamieszczenia przez Uczestnika relacji z Fotospaceru. Dlatego też w formularzu pytamy się Was o to, czy prowadzicie własne blogi (przez bloga nie rozumiemy konta na Facebooku) lub udzielacie się na różnego typu portalach. Odrębnie pytamy też o Waszą obecność na portalach społecznościowych.

 

Pozwólcie także, że przypomnimy: zgłoszenie udziału w samym Wydarzeniu na portalu Facebook nie wystarcza. Niezbędne jest wypełnienie poniższego formularza:


Formularz zgłoszenia


Fotospacery z Olympusem

Mazowsze: miejsca nieoczywiste


Fotospacer po Puszczy Kampinowskiej
(Jeśli nie używasz Facebooka, nie prowadzisz bloga, galerii, portalu czy własnej strony internetowej, wystarczy wpisać: Brak)


Chcę testować aparat Olympus wraz z dodatkowymi obiektywamiMam własny aparat Mikro Cztery Trzecie, ale chcę testować obiektywy OlympusNie chcę testować, przyjdę z własnym sprzętem fotograficznym
Chcę otrzymywać powiadomienia mailowe o nowych wydarzeniach organizowanych przez Fotospacery.pl


[wpgdprc "Korzystając z formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie twoich danych przez tę witrynę."]

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

 

 

Posty powiązane

O autorze


Komentarze & Dyskusja

  Warszawski Zwiad 22 czerwca 2017, 14:05

  Jak było? Można podejrzeć: https://warszawskizwiad.pl/2017/06/22/na-zywo-fotospacerypl-granica

  ODPOWIEDZ
  Tomek Kulas 5 października 2017, 10:25

  Dzięki!!! 😉

  ODPOWIEDZ

Dodaj komentarz