Fotospacery z Olympusem: Świder

Tomek Kulas 7 lipca 2017

Zapraszamy Was na siódmy Fotospacer w ramach cyklu „Fotospacery z Olympusem: Mazowsze – miejsca nieoczywiste”. Tym razem będzie bardzo nieoczywiście i trochę szalenie, bo 29 lipca wybieramy się na przejście… rzeką Świder!

 

 

TRASA i ATRAKCJE

 

Lato! Lato na całego, dlatego tym razem mamy pomysł na Fotospacer, jakiego jeszcze nie było! No dobra, zawsze robimy spacery, jakich jeszcze nie było… Ale tym razem to będzie pierwszy w Polsce zorganizowany Fotospacer brodzący! Właśnie tak! Podczas siódmego wydarzenia z cyklu „Fotospacery z Olympusem: Mazowsze – miejsca nieoczywiste” wybieramy się po prostu na Świder i sporą część trasy zamierzamy przejść po wodzie/na wodzie/w wodzie. Jak kto lubi 😉 

 

 

 

Oczywiście na samym brodzeniu się nie skończy. Po pierwsze Świder to miejsce, w którym będziemy mieli okazję do wykonania mnóstwa wspaniałych zdjęć przyrodniczych, nie tylko z gatunku makro. A po drugie planujemy niespodzianki. Jak zawsze!

 

PARTNERZY

 

 

Głównym partnerem cyklu jest firma Olympus i to ona zapewni nam sprzęt fotograficzny, który będziemy mogli wypróbować podczas Fotospaceru. Będą to najnowsze bezlusterkowe aparaty tej firmy, takie jak najnowszy Olympus OM-D E-M1 Mark II. Do tego oczywiście standardowe zoomy oraz wiele innych, ciekawych obiektywów, które będzie można wypróbowywać w trakcie Fotospaceru.

 

Ale nie tylko. Tym razem planujemy też zabranie ze sobą jak największej liczby wszystkoodpornych aparatów Olympusa z rodziny Tough, niedocenianych cyfrowych małych mocarzy, którzy oferują naprawdę świetną jakość zdjęć, błyskawiczny autofokus i jasne obiektywy. A do tego można zanurzać je swobodnie pod wodę… 😉

 

Będziemy Was jednak prosić o przyniesienie własnych kart pamięci typu SD. Jeśli ktoś miałby z tym problem, to dajcie znać, coś wymyślimy 😉

 

Drugim ważnym partnerem tego cyklu Fotospacerów jest firma Epson. To właśnie dzięki niej chcemy w tym roku mocniej powrócić do niezwykłego, wspaniałego doświadczenia, jakim jest obcowanie ze zdjęciami w formie papierowej. Ostatnimi czasy stało się to znacznie łatwiejsze i zdecydowanie tańsze dzięki nowatorskiemu rozwiązaniu wprowadzonemu właśnie przez Epsona – drukarkom atramentowym wyposażonym w zintegrowane systemy zewnętrznego zasilania atramentem (tzw. ITS).

 

 

Jedna z tych drukarek – fotograficzny, 6-atramentowy model Epson L850 – posłuży nam do wykonania znacznej liczby wydruków, stanowiących nagrody konkursowe po każdym z Fotospacerów. Autor najładniejszego zdjęcia będzie miał prawo do dowolnych 30 wydruków zdjęć w formacie A4; drugie miejsce nagrodzimy 20 wydrukami, zaś trzecie – dziesięcioma!

 

 

CZAS: 29 lipca!

 

Ten Fotospacer odbędzie się w sobotę, 29 lipcai zajmie nam około 4 godzin. Zaczniemy go we wczesnych godzinach popołudniowych, tak aby wiele przepięknych miejsc fotografować w promieniach coraz bardziej miękkiego i ładnie rysującego słońca.

 

 

Tak na marginesie: kolejne daty Fotospacerów z Olympusem to:

  • 12.08
  • 30.09
  • 28.10
  • 25.11
  • 16.12

Warto zanotować sobie w kalendarzu!

 

KRÓTKI KURS FOTOGRAFII

 

Wracamy tym roku do korzeni Fotospacerów, a jednym z naszych dawnych zwyczajów było to, że na każdym Fotospacerze wprowadzaliśmy też, omawialiśmy i ćwiczyliśmy pewne konkretne zagadnienia fotograficzne. Tak będzie i tym razem: dwanaście Fotospacerów pozwoli nam zrealizować mocno skompresowany, ale konkretny kurs fotograficzny.

 

Tym razem zagadnieniem, które poruszymy, będą sposoby na fotografowanie ruchu w taki sposób, by na ten ruch był widoczny, mimo że zamrożony w postaci nieruchomej klatki. Czyli zabawy z panoramowaniem oraz z czasem naświetlania – nieco za długim i… mocno za krótkim.

 

ODROBINA FORMALNOŚCI

 

Udział w Fotospacerze jest bezpłatny, no i znów cieszymy się, że tym razem możemy zaprosić na niego większą liczbę Uczestników! Planujemy, że grupa liczyć będzie około 25 osób, z czego 15 osobom będziemy mogli zagwarantować sprzęt fotograficzny.

 

Jak zawsze, przyjmując Uczestników, kierować się będziemy dwoma kluczami: kolejnością zgłoszeń oraz możliwością zamieszczenia przez Uczestnika relacji z Fotospaceru. Dlatego też w formularzu pytamy się Was o to, czy prowadzicie własne blogi (przez bloga nie rozumiemy konta na Facebooku) lub udzielacie się na różnego typu portalach. Odrębnie pytamy też o Waszą obecność na portalach społecznościowych. Szczegółowo opisaliśmy nasze zasady w tym wpisie.

 

Pozwólcie także, że przypomnimy: zgłoszenie udziału w samym Wydarzeniu na portalu Facebook nie wystarcza. Niezbędne jest wypełnienie poniższego formularza:


Formularz zgłoszenia


Fotospacery z Olympusem

Mazowsze: miejsca nieoczywiste


Fotospacer po Świdrze
(Jeśli nie używasz Facebooka, nie prowadzisz bloga, galerii, portalu czy własnej strony internetowej, wystarczy wpisać: Brak)


Chcę testować aparat Olympus wraz z dodatkowymi obiektywamiMam własny aparat Mikro Cztery Trzecie, ale chcę testować obiektywy OlympusNie chcę testować, przyjdę z własnym sprzętem fotograficznym
Chcę otrzymywać powiadomienia mailowe o nowych wydarzeniach organizowanych przez Fotospacery.pl


[wpgdprc "Korzystając z formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie twoich danych przez tę witrynę."]

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

 

 

Posty powiązane

O autorze


Dodaj komentarz