Fotospacery z Olympusem: Szydłowiec

Tomek Kulas 25 lipca 2017

Zapraszamy Was na ósmy już Fotospacer w ramach cyklu „Fotospacery z Olympusem: Mazowsze – miejsca nieoczywiste”. I tym razem pozostajemy na Mazowszu, ale będzie to Mazowsze naprawdę oddalone od Warszawy – 12 sierpnia wybieramy się do Szydłowca!

 

 

TRASA i ATRAKCJE

 

Pomysł na Szydłowiec pojawił się wtedy, gdy stwierdziliśmy, że „na Mazowszu, to zwiedziliśmy już prawie wszystko”. Z mocnym akcentem na prawie, bo mamy jeszcze kilka konkretnych planów na ten rok, ale bardziej chodziło o to, że jesteśmy w stanie szybko i z głowy podać listę miejsc, które jeszcze chcieliśmy odwiedzić, i które znamy. I wtedy pojawiło się miasto, którego nie znamy, i które z pewnością zasługuje na to, by odkryć je i się nim zachwycić – Szydłowiec

 

Tym razem zrobimy nieco inaczej, bo zamiast opisywać atrakcje, odeślemy Was bezpośrednio do strony tego miasta. Bardzo dobrze prowadzonej i z ciekawymi, konkretnymi opisami i zdjęciami wszystkich zabytków (z których większość zamierzamy odwiedzić), wśród których wymienić warto niewątpliwie Ratusz, Kościół św. Zygmunta czy jeden z największych zachowanych w Polsce kirkutów. Z tej samej strony – oczywiście za zgodą administratorów – pochodzą dwa użyte przez nas w tej zapowiedzi zdjęcia szydłowieckiego zamku.

 

 

 

Ale znacie nas… Na atrakcjach wymienionych na stronie Szydłowca się nie skończy 😉 Planujemy jeszcze dodatkowe niespodzianki i niezwykłe punkty naszego Fotospaceru!

 

PARTNERZY

 

 

Głównym partnerem tego cyklu Fotospacerów jest firma Olympus i to ona zapewni nam sprzęt fotograficzny, który będziemy mogli wypróbować podczas Fotospaceru. Będą to najnowsze bezlusterkowe aparaty tej firmy, takie jak najnowszy Olympus OM-D E-M1 Mark II. Do tego oczywiście standardowe zoomy oraz wiele innych, ciekawych obiektywów, które będzie można wypróbowywać w trakcie Fotospaceru. Najróżniejszych, począwszy od jasnych „szkieł” stałoogniskowych, poprzez świetne konstrukcje makro, a na teleobiektywach i „rybim oku” skończywszy. W sumie będziemy mieli do dyspozycji około 15–20 różnych zestawów Olympusa plus wiele dodatkowych obiektywów!

Będziemy Was jednak prosić o przyniesienie własnych kart pamięci typu SD. Jeśli ktoś miałby z tym problem, to dajcie znać, coś wymyślimy 😉

 

Drugim ważnym partnerem tego cyklu Fotospacerów jest firma Epson. To właśnie dzięki niej chcemy w tym roku mocniej powrócić do niezwykłego, wspaniałego doświadczenia, jakim jest obcowanie ze zdjęciami w formie papierowej. Ostatnimi czasy stało się to znacznie łatwiejsze i zdecydowanie tańsze dzięki nowatorskiemu rozwiązaniu wprowadzonemu właśnie przez Epsona – drukarkom atramentowym wyposażonym w zintegrowane systemy zewnętrznego zasilania atramentem (tzw. ITS).

 

 

Jedna z tych drukarek – fotograficzny, 6-atramentowy model Epson L850 – posłuży nam do wykonania znacznej liczby wydruków, stanowiących nagrody konkursowe po każdym z Fotospacerów. Autor najładniejszego zdjęcia będzie miał prawo do dowolnych 30 wydruków zdjęć w formacie A4; drugie miejsce nagrodzimy 20 wydrukami, zaś trzecie – dziesięcioma!

 

 

CZAS: 12 sierpnia!

 

Ten Fotospacer odbędzie się w sobotę, 12 sierpnia i zajmie nam około 4 godzin. Zaczniemy go we wczesnych godzinach popołudniowych, tak aby wiele przepięknych miejsc fotografować w promieniach coraz bardziej miękkiego i ładnie rysującego słońca.

 

 

Tak na marginesie: kolejne daty Fotospacerów z Olympusem to:

  • 30.09
  • 28.10
  • 25.11
  • 16.12

Warto zanotować sobie w kalendarzu!

 

KRÓTKI KURS FOTOGRAFII

 

Wracamy tym roku do korzeni Fotospacerów, a jednym z naszych dawnych zwyczajów było to, że na każdym Fotospacerze wprowadzaliśmy też, omawialiśmy i ćwiczyliśmy pewne konkretne zagadnienia fotograficzne. Tak będzie i tym razem: dwanaście Fotospacerów pozwoli nam zrealizować mocno skompresowany, ale konkretny kurs fotograficzny.

 

Tym razem zagadnieniem, które poruszymy, będą filtry – i to dwojakiego rodzaju. Z jednej strony, zbadamy wyjątkowe możliwości aparatów Olympusa, zebrane w grupie tzw. filtrów artystycznych. Z drugiej, omówimy też kilka rodzajów filtrów fotograficznych, których nadal warto używać w dzisiejszych, cyfrowych czasach, w tym zwłaszcza filtr polaryzacyjny i szary.

 

ODROBINA FORMALNOŚCI

 

Udział w Fotospacerze jest bezpłatny, no i znów cieszymy się, że tym razem możemy zaprosić na niego większą liczbę Uczestników! Planujemy, że grupa liczyć będzie około 20 osób, z czego 15 osobom będziemy mogli zagwarantować sprzęt fotograficzny.

 

Jak zawsze, przyjmując Uczestników, kierować się będziemy dwoma kluczami: kolejnością zgłoszeń oraz możliwością zamieszczenia przez Uczestnika relacji z Fotospaceru. Dlatego też w formularzu pytamy się Was o to, czy prowadzicie własne blogi (przez bloga nie rozumiemy konta na Facebooku) lub udzielacie się na różnego typu portalach. Odrębnie pytamy też o Waszą obecność na portalach społecznościowych. Szczegółowo opisaliśmy nasze zasady w tym wpisie.

 

Pozwólcie także, że przypomnimy: zgłoszenie udziału w samym Wydarzeniu na portalu Facebook nie wystarcza. Niezbędne jest wypełnienie poniższego formularza:


Formularz zgłoszenia


Fotowarsztaty MERCEDES

samochody malowane światłem i ogniem
(Jeśli nie używasz Facebooka, nie prowadzisz bloga, galerii, portalu czy własnej strony internetowej, wystarczy wpisać: Brak)


[wpgdprc "Korzystając z formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie twoich danych przez tę witrynę."]


 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

 

 

Posty powiązane

O autorze


Dodaj komentarz