Fotospacery z Olympusem: Trakt Królewski

Tomek Kulas 4 grudnia 2017

Zapraszamy Was na dwunaste, a zarazem ostatnie już w tym roku wydarzenie w cyklu „Fotospacery z Olympusem: Mazowsze – miejsca nieoczywiste”. Już 16 grudnia zrobimy wspólnie coś pozornie… oczywistego, bo przejdziemy się wspólnie Traktem Królewskim w Warszawie. Ale pozory mogą mylić!

 

 

 

ZAPISY ZAKOŃCZONE

 

 

 

MIEJSCE i ATRAKCJE

 

Trakt Królewski w Warszawie to najstarsza reprezentacyjna arteria tego miasta, łącząca dwie rezydencje królewskie – Zamek Królewski i Wilanów. Nie zamierzamy jednak przejść go jednego dnia w całości, ale wybraliśmy jego duży, a przede wszystkim niezwykle ciekawy fragment.

 

Ciekawy z dwóch równie ważnych powodów. Po pierwsze – ze względów fotograficznych. Zobaczymy i sfotografujemy najwspanialsze zabytki warszawskiej architektury, ale równie istotne będą… świąteczne instalacje świetlne. To właśnie dlatego ten Fotospacer odbędzie się grudniu! Będzie pięknie, kolorowo, światełkowo i… bardzo świątecznie! 

 

Po drugie, nie zamierzamy trzymać się tylko samego Traktu Królewskiego. Ten Fotospacer będzie więc świetną okazją do tego, by zboczyć ze znanych wszystkim ulic i deptaków, by ze zdziwieniem odkryć fascynujące, a zarazem bardzo NIEOCZYWISTE miejsca i zakamarki, kryjące się tuż obok tętniącego życiem miasta.  

 

Planujemy też kilka niespodzianek, jak najbardziej fotograficznych i… jak najbardziej światełkowych. Nie będziemy zbyt wiele zdradzać, ale tak przy okazji najbliższy Fotospacer będzie też świetną okazją do wykonania zdjęć, które będzie można później wykorzystać na kartki świąteczne lub noworoczne. 

 

PARTNERZY

 

 

Głównym partnerem tego cyklu Fotospacerów jest firma Olympus i to ona zapewni nam sprzęt fotograficzny, który będziemy mogli wypróbować podczas Fotospaceru. Będą to najnowsze bezlusterkowe aparaty tej firmy, takie jak najnowszy Olympus OM-D E-M1 Mark II. Do tego oczywiście standardowe zoomy oraz wiele innych, ciekawych obiektywów, które będzie można wypróbowywać w trakcie Fotospaceru. Najróżniejszych, począwszy od jasnych „szkieł” stałoogniskowych, poprzez świetne konstrukcje makro, a na teleobiektywach i „rybim oku” skończywszy. W sumie będziemy mieli do dyspozycji około 15–20 różnych zestawów Olympusa plus wiele dodatkowych obiektywów!

Będziemy Was jednak prosić o przyniesienie własnych kart pamięci typu SD. Jeśli ktoś miałby z tym problem, to dajcie znać, coś wymyślimy 😉

 

Drugim ważnym partnerem tego cyklu Fotospacerów jest firma Epson. To właśnie dzięki niej chcemy w tym roku mocniej powrócić do niezwykłego, wspaniałego doświadczenia, jakim jest obcowanie ze zdjęciami w formie papierowej. Ostatnimi czasy stało się to znacznie łatwiejsze i zdecydowanie tańsze dzięki nowatorskiemu rozwiązaniu wprowadzonemu właśnie przez Epsona – drukarkom atramentowym wyposażonym w zintegrowane systemy zewnętrznego zasilania atramentem (tzw. ITS).

 

 

Jedna z tych drukarek – fotograficzny, 6-atramentowy model Epson L850 – posłuży nam do wykonania znacznej liczby wydruków, stanowiących nagrody konkursowe po każdym z Fotospacerów. Autor najładniejszego zdjęcia będzie miał prawo do dowolnych 30 wydruków zdjęć w formacie A4; drugie miejsce nagrodzimy 20 wydrukami, zaś trzecie – dziesięcioma!

 

 

CZAS: 16 grudnia

 

Fotospacer odbędzie się w sobotę, 16 grudnia i zajmie nam około 4 godziny, z możliwością przedłużenia o ok. 1 godzinę.

 

KRÓTKI KURS FOTOGRAFII

 

Wracamy tym roku do korzeni Fotospacerów, a jednym z naszych dawnych zwyczajów było to, że na każdym Fotospacerze wprowadzaliśmy też, omawialiśmy i ćwiczyliśmy pewne konkretne zagadnienia fotograficzne. Tak jest i tym razem: cały tegoroczny cykl Fotospacerów pozwolił nam zrealizować mocno skompresowany, ale konkretny kurs fotograficzny.

 

Ostatni temat, którym zamkniemy cały cykl, będzie jednak inny, mniej skoncentrowany na kwestiach sprzętowych czy technice fotografowania. Zamiast tego zastanowimy się, jak to jest, że jedne fotografie poruszają nas, czasem nawet nami wstrząsają, a inne – nawet świetne technicznie – mijamy zupełnie obojętnie. Będzie zatem trochę o teorii fotografii, a może nawet raczej… o filozofii fotografii.

 

ODROBINA FORMALNOŚCI

 

Udział w Fotospacerze jest bezpłatny i tym razem cieszymy się, że możemy zaprosić na niego większą liczbę Uczestników! Nasza grupa będzie mogła liczyć nawet 30-40 osób, choć tylko około 15-20 osobom będziemy mogli zagwarantować sprzęt fotograficzny firmy Olympus

 

Jak zawsze, przyjmując Uczestników, kierować się będziemy dwoma kluczami: kolejnością zgłoszeń oraz możliwością zamieszczenia przez Uczestnika relacji z Fotospaceru. Dlatego też w formularzu pytamy się Was o to, czy prowadzicie własne blogi (przez bloga nie rozumiemy konta na Facebooku) lub udzielacie się na różnego typu portalach. Odrębnie pytamy też o Waszą obecność na portalach społecznościowych. Szczegółowo opisaliśmy nasze zasady w tym wpisie.

 

Pozwólcie także, że przypomnimy: zgłoszenie udziału w samym Wydarzeniu na portalu Facebook nie wystarcza. Niezbędne jest wypełnienie poniższego formularza:


Formularz zgłoszenia


Fotospacery z Olympusem

Mazowsze: miejsca nieoczywiste


Fotospacer po Trakcie Królewskim

ZAPISY ZAKOŃCZONE

(Jeśli nie używasz Facebooka, nie prowadzisz bloga, galerii, portalu czy własnej strony internetowej, wystarczy wpisać: Brak)


Chcę testować aparat Olympus wraz z dodatkowymi obiektywamiMam własny aparat Mikro Cztery Trzecie, ale chcę testować obiektywy OlympusNie chcę testować, przyjdę z własnym sprzętem fotograficznym
Chcę otrzymywać powiadomienia mailowe o nowych wydarzeniach organizowanych przez Fotospacery.pl


[wpgdprc "Korzystając z formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie twoich danych przez tę witrynę."]

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

 

Posty powiązane

O autorze


Dodaj komentarz