Fotowarsztaty z SONY podczas Drift Masters European Championship

Tomek Kulas 13 maja 2018

Zapraszamy Was na elitarne, darmowe fotowarsztaty podczas pierwszej rundy Drift Masters European Championship w Płocku. Towarzyszyć nam będą najlepsze aparaty i obiektywy firmy Sony, na czele z modelami A7 III, A7R III i A9!

 

 

 

ZAPISY ZAKOŃCZONE

 

 

 

Drift Masters European Championship

 

Drift Masters European Championship to liga driftingowa, która zrzesza najlepszych drifterów w Europie. Wcześniej kibice znali ją pod nazwą Drift Masters Grand Prix, jednak organizatorzy połączyli siły z Irish oraz British Drift Championship i na sezon 2018 zorganizowali pierwsze w historii driftingowe mistrzostwa Europy.

 

W 2018 roku Drift Masters European Championship podpisało porozumienie z Formułą Drift, najlepszą ligą driftingową na świecie. Ośmiu najlepszych zawodników z klasyfikacji generalnej bieżącego sezonu DMEC dostanie licencję PRO na starty w Formule D. To sprawi, że rywalizacja kierowców będzie bardziej zacięta, a kibice zobaczą jeszcze ciekawsze widowisko.

 

MIEJSCE

 

Pierwsza runda historycznego cyklu rozegra się w Płocku. To doskonale znane miejsce wszystkim fanom driftingu na całym świecie. Nazywane jest stolicą polskiego driftu i jako jedyne na globie ma specjalnie wylany tor asfaltowy na stadionie piłkarskim, na którym każdego roku odbywają się najpopularniejsze zawody w Europie.

 

– Aby wyłonić mistrza Europy, musimy mieć najlepsze i najtrudniejsze obiekty. Trasa na stadionie im. Kazimierza Górskiego w Płocku jest wprost idealna do tego – mówi Arkadiusz Dudko, Prezes Drift Masters European Championship. – Dla kierowców jazda po płockim stadionie jest niezwykle wymagająca – nie tylko cały czas trzeba utrzymywać auto w poślizgu, ale zawodnicy muszą też pamiętać o zachowaniu wysokiej prędkości i jeździe na milimetry od betonowych band. Tylko Ci drifterzy, którzy spełnią te kryteria będą liczyć się w walce o najwyższe laury. To wszystko sprawia, że przejazdy są niesamowicie widowiskowe, a specyfika obiektu jest wprost idealna dla kibiców – z każdego miejsca na trybunach doskonale widać całą trasę.

 

Do Płocka przyjedzie ponad 60 kierowców z 25 krajów. Poza Polakami zobaczymy drifterów m.in. z takich krajów jak: Anglia, Irlandia, Norwegia, Szwecja, Litwa, Łotwa, Finlandia, Dania, Niemcy czy Australia. Główna rywalizacja rozpocznie się w sobotę 9 czerwca na stadionie im. Kazimierza Górskiego w Płocku. Wtedy drifterzy zawalczą w parach.

 

– Walka kierowców na niesamowicie wymagającej trasie odbędzie się w nocy, co w połączeniu z kolorowo oświetlonymi driftowozami doda niesamowitego uroku – uzupełnia Tomasz Chwastek, Dyrektor zawodów.

 

 

SPRZĘT

 

 

Głównym partnerem Fotowarsztatów w Płocku jestfirma SONY i to ona zapewni nam sprzęt fotograficzny. Będą to najnowsze pełnoklatkowe, bezlusterkowe aparaty tej firmy, takie jak Sony A9, Sony A7R III i najnowszy Sony A7 III. Całkiem możliwe zatem, że wykorzystywać będziemy trzy modele aparatów ustawiających ostrość najlepiej na świecie. I oferujących do tego niesamowitą jakość obrazu – Sony A7R III zajmuje pierwsze miejsce w rankingu DxOMark wśród aparatów pełnoklatkowych (ex aequo z Nikonem D850), a jeśli ograniczymy rozdzielczość do 30 mln pikseli – pierwsze miejsce należy wtedy do Sony A7 III!

Do tego wykorzystywać będziemy najbardziej zaawansowane obiektywy Sony z serii GM, takie jak Sony FE 70–200 mm f/2,8 GM OSS oraz Sony FE 100–400 mm f/4,5–5,6 GM OSS!

Będziemy Was jednak prosić o przyniesienie własnych kart pamięci typu SD (najlepiej pojemnych i szybkich… 😉 ).

 

CZAS: 9 czerwca

 

Normalny harmonogram imprezy wygląda następująco:

13:00 – Otwarcie bram dla publiczności

13:30 – 15:30 – Treningi w Parach TOP 32

15:30 – 16:00 – Atrakcje dla publiczności

16:00 – 18:00 ­– Trening w parach dla TOP 32

18:00 – 18:30 – Atrakcje dla publiczności

19:00 – 20:30 – Zawody TOP 32 LIVE STREAM

20:30 – 21:15 – Prezentacja zawodników TOP 16

21:15 – 22:10 – Zawody TOP 16 LIVE STREAM

22:10 – 23:10 – Zawody TOP 8 + finały + dekoracja zwycięzców LIVE STREAM

 

My jednak rozpoczniemy fotowarsztaty znacznie wcześniej – już o 10 rano. Dzięki specjalnym wejściówkom będziemy mogli uwieczniać na fotografiach i filmach przygotowanie zespołów do startu, a później – w trakcie zawodów – będziemy mieli dostęp do najlepszych miejsc przeznaczonych dla fotoreporterów prasowych!

 

No i jedno jest pewne – skończymy późno. Bardzo późno!

 

ODROBINA FORMALNOŚCI

 

Udział w Fotowarsztatach jest jak zawsze bezpłatny, jednak ze względu na charakter wydarzenia możemy na nie zaprosić jedynie 10 osób. Jak zawsze, przyjmując Uczestników, kierować się będziemy dwoma kluczami: kolejnością zgłoszeń oraz możliwością zamieszczenia przez Uczestnika relacji z Fotospaceru. Dlatego też w formularzu pytamy się Was o to, czy prowadzicie własne blogi (przez bloga nie rozumiemy konta w mediach społecznościowych, choć ten typ aktywności również doceniamy) lub udzielacie się na różnego typu portalach. Szczegółowo opisaliśmy nasze zasady w tym wpisie.

 

Pozwólcie także, że przypomnimy: zgłoszenie udziału w samym Wydarzeniu na portalu Facebook nie wystarcza. Niezbędne jest wypełnienie poniższego formularza, który ze względu na zmieniające się przepisy dotyczące danych osobowych zaskoczy Was może nieco zmienioną formą. Mianowicie… nie pytamy o Wasze dane osobowe, przynajmniej w tych miejscach, gdzie jest to możliwe (niestety nr telefonu i adres e-mail jest niezbędny 😉 ). Nie tworzymy też żadnej bazy danych.

 

 

ZAPISY ZAKOŃCZONE

 

 


Formularz zgłoszenia


Fotowarsztaty MERCEDES

samochody malowane światłem i ogniem
(Jeśli nie używasz Facebooka, nie prowadzisz bloga, galerii, portalu czy własnej strony internetowej, wystarczy wpisać: Brak)


[wpgdprc "Korzystając z formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie twoich danych przez tę witrynę."]


 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

 

Posty powiązane

O autorze


Dodaj komentarz