Mini Fotospacer na planie filmu „Angel.A” w Starej Papierni

Tomek Kulas 30 kwietnia 2017

Tym razem możemy zaprosić niewielką grupę osób we wspaniałe miejsce i w wyjątkowo niezwykłych okolicznościach. Wybierzcie się z nami na plan zdjęciowy polskiego krótkometrażowego filmu science-fiction „Angel.A”, który realizowany będzie między innymi w znanej nam już Starej Papierni w Konstancinie-Jeziornej!

 

 

Film: Angel.A

 

Angel.A to polski krótkometrażowy film science-fiction. Pomysł na ten film narodził się w głowie Adama Nowaka, który objął stanowisko producenta, montażysty oraz specjalisty od komputerowych efektów specjalnych. Napisał scenariusz wspólnie z Hubertem Bąkiem – reżyserem tego przedsięwzięcia. Udało im się zaangażować do pomocy grupę doświadczonych i bardzo kreatywnych filmowców. Prace nad filmem trwają w najlepsze. Główne zdjęcia startują już w drugiej połowie maja – będziemy mieli szansę być świadkami realizowania części z nich.

 

 

O czym będzie ten film? Oddajemy głos jego twórcom: 
Wyobraź sobie przyszłość. Ale bez latających spodków, bez podróży w czasie, bez przesuwania przedmiotów siłą woli. Wyobraź sobie przyszłość w której na zgliszczach przysypanych radioaktywnym popiołem pną się ku niebu olbrzymie metropolie. Przyszłość w której władze sprawują bezwzględne korporacje. Wyobraź sobie mieszkania w których sprzątają androidy, knajpy w których androidy nalewają piwa. Ulice które sprzątane są przez roboty. I wyobraź sobie, że… jesteś jednym z nich. Androidem. Sługą, niewolnikiem wiecznie zabieganych ludzi. Wymyślono cię jako przedmiot przez co nie masz prawa do własnych decyzji. Nie jesteś człowiekiem. Ale chciałbyś nim być. I teraz wyobraź sobie, że możesz uciec, że możesz decydować o swoim losie. Podejmiesz wyzwanie? Zrobisz ten najważniejszy – pierwszy krok? Zawalczysz o wolność?

 

 

Zachęcamy Was też do polubienia i śledzenia fanpage’a filmu!

 

 

Miejsce: Stara Papiernia w Konstancinie-Jeziornej

 

Znamy już Starą Papiernię, bo byliśmy tam kiedyś na Fotospacerze z aparatami firmy Canon. Mówiąc krótko i absolutnie bez przesady – to jedno z najbardziej fascynujących i pięknych w swojej zrujnowanej brzydocie miejsc, jakie znamy w Polsce.

 

 

Tym razem jednak okazja jest specjalna, bo pojawimy się w tych ruinach towarzysząc filmowcom i mając okazję na uwiecznienie na zdjęciach zarówno kadrów z przyszłego filmu (premiera w 2018 roku!), jak i tego, w jaki sposób jest on realizowany.

 

 

Warto jednak zaznaczyć, że nic nie stoi na przeszkodzie temu, byśmy również trochę „porozłazili się” po Starej Papierni. Zarówno wewnątrz kompleksu budynków, jak i na zewnątrz znajdują się tysiące niesamowitych zakamarków, pomieszczeń, ruin, zabudowań, starych urządzeń – to wszytko też będzie można fotografować, choć oczywiście czasu na wszystko nie starczy. Nie starczy, choćby nie wiadomo co – nawet jeśli bylibyśmy tam tydzień!

 

 

Potrzeba wsparcia: Polak potrafi!

 

Warto przy okazji wspomnieć, że każdy z nas może też wspomóc twórców filmu w prosty sposób. W serwisie PolakPotrafi.pl prowadzona jest specjalna zbiórka środków na realizację tego projektu. Zostało jeszcze 26 dni do zakończenia zbiórki, ale na razie do zebrania pełnej potrzebnej sumy daleko…

 

 

Aby to zmienić wystarczy wejść na tę stronę i wpłacić dowolną sumę pieniędzy. Liczy się każda złotówka!

 

 

 

Czas: 30 maja

 

Tu sprawa jest prosta – dostosowujemy się do ekipy filmowej i daty, w której ma ona możliwość wkroczenia do Starej Papierni. 30 maja to wtorek, zwykły dzień roboczy, więc pamiętajcie o tym, zgłaszając się na ten Fotospacer. Nie znamy jeszcze dokładnych godzin naszego wejścia na teren Starej Papierni, ale z dużym prawdopodobieństwem będą to godziny kolidujące z typowym czasem obecności w pracy czy na uczelni. 

 

 

Szczegółowy plan godzinowy przyślemy później osobom, które zaprosimy ostatecznie na ten mini-fotospacer.

 

 

 

Mini: niestety możemy przyjąć tylko 5-6 osób

 

Nazwa mini-fotospacer użyta jest w tym przypadku nie bez powodu. Ze względu na to, że będziemy gośćmi (a mówiąc bardziej dosadnie – intruzami) na planie filmowym, nie możemy zjawić się na nim w postaci potężnej, kilkudziesięcioosobowej grupy. Dlatego możemy zaprosić jedynie 5, może 6 osób. 

 

Kryteria przyjmowania na nasze Fotospacery opisaliśmy oddzielnie, więc tu tylko pewne dodatkowe uwagi. Musimy Was bowiem ostrzec, że w przypadku tego Fotospaceru obowiązywać będą dwie dodatkowe zasady. Mamy nadzieję, że zrozumiecie je i zaakceptujecie.

 

 

Po pierwsze, bardzo ważne będzie dostosowanie naszego zachowania w pobliżu planu zdjęciowego do instrukcji wydawanych przez ekipę filmową. Nie ma w tym nic niezwykłego – chodzi po prostu o to, by żaden z Uczestników tego Fotospaceru nie wszedł przypadkiem w kadr i nie zepsuł ujęcia, które kosztowało wiele zachodu i czasu.

 

 

Druga zasada dotyczy zdjęć. Będziemy je mogli publikować niedługo po Fotospacerze, a zatem przed premierą filmu, więc istnieje ryzyko, że pojawią się na nich informacje zdradzające jego fabułę. Tym bardziej, że będziemy mieli okazję fotografować… finałową walkę głównych bohaterów! Dlatego po Fotospacerze wszystkie wykonane przez nas zdjęcia zaprezentujemy przedstawicielom ekipy filmowej i to oni zadecydują, które z nich będziemy mogli ujawnić światu. Chodzi oczywiście o to, by ktoś, kto te zdjęcia będzie oglądał, nie domyślił się dzięki temu, jakie będą losy bohaterów filmu.

 

ODROBINA FORMALNOŚCI

 

Udział w Fotospacerze jest bezpłatny. Tym razem zapraszamy wyłącznie z Waszym własnym sprzętem fotograficznym, przy czym wskazane jest posiadanie/wypożyczenie zarówno jasnych obiektywów portretowych, jak i obiektywów szerokokątnych, przydatnych w pomieszczeniach. Będziemy fotografować głównie przy świetle zastanym (choć być może nie tylko), więc wskazane są aparaty zapewniające wysoką jakość obrazu również przy wyższych czułościach ISO, skuteczna stabilizacja. Przydatne mogą okazać się także statyw lub monopod.

 

Jak zawsze, przyjmując Uczestników, kierować się będziemy dwoma kluczami: kolejnością zgłoszeń oraz możliwością zamieszczenia przez Uczestnika relacji z Fotospaceru. Dlatego też w formularzu pytamy się Was o to, czy prowadzicie własne blogi (przez bloga nie rozumiemy konta na Facebooku) lub udzielacie się na różnego typu portalach. Odrębnie pytamy też o Waszą obecność na portalach społecznościowych.

 

Pozwólcie także, że przypomnimy: zgłoszenie udziału w samym Wydarzeniu na portalu Facebook nie wystarcza. Niezbędne jest wypełnienie poniższego formularza:


Formularz zgłoszenia


Fotospacer na planie filmu "Angel.A"

w Starej Papierni
(Jeśli nie używasz Facebooka, nie prowadzisz bloga, galerii, portalu czy własnej strony internetowej, wystarczy wpisać: Brak. I jeszcze jedno: konto na Facebooku to nie blog...)


Chcę otrzymywać powiadomienia mailowe o nowych wydarzeniach organizowanych przez Fotospacery.pl


Korzystając z formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie twoich danych przez tę witrynę.

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

 

 

Posty powiązane

O autorze


Dodaj komentarz