PANASONIC LUMIX: FOTOGRAFICZNE PERŁY POLSKI 2017 – po I etapie!

Tomek Kulas 3 marca 2017

115 (sto piętnaście)! Tyle miejsc zgłosiliście w tym roku jako propozycje do konkursu na Fotograficzne Perły Polski 2017. Ku naszemu zaskoczeniu już ten etap okazał się dla nas wielką przygodą, bo… o niektórych miejscach dowiedzieliśmy się dopiero dzięki Wam! I już nabraliśmy ochoty, żeby wybrać się tam z aparatami Panasonica!

Teraz przed nami trudne zadanie – musimy z tych 115 miejsc do jutra wybrać 50, na które będziecie mogli głosować. I to właśnie Wasze głosy zdecydują, do których miejsc ostatecznie pojedziemy na Fotospacer! A skoro jeszcze jesteśmy przy statystyce, to warto wspomnieć, że tak naprawdę zgłoszeń było jeszcze więcej. Co najmniej kilkanaście razy zgłaszane były miejsca, które już widniały na mapie. 

 

Na razie jednak spójrzmy raz jeszcze na samą mapę. Są na niej zaznaczone miejsca zgłaszane w 2015 roku (czarne ludziki Fotospacery.pl) i jest pięć miejsc zaznaczonych na żółto miejsc, które zostały Fotograficznymi Perłami Polski w 2015 roku. Tu ważna uwaga – część czarnych oznaczeń zmieniła kolor na zielony – to te miejsca, które były zgłoszone w 2015 roku, a które w tym roku zgłosiliście powtórnie. Dlatego będą one mogły wziąć udział w dalszych etapach konkursu.

 

A przede wszystkim widać na mapie mnóóóstwo zielonych ludzików fotospacerowych – i to nim warto się teraz przypatrzeć:

 

Otwórz DUŻĄ WERSJĘ mapy.

 

Nasze pierwsze, spontaniczne i mało poukładane wnioski i spostrzeżenia:

  • Czy Wy też macie wrażenie, że północno-zachodnia część Polski jest jakoś tak mało reprezentowana fotograficznie (poza Poznaniem)?
  • Ogólnie wyraźna wydaje się przewaga wschodniej części Polski – macie jakieś pomysły, dlaczego?
  • Góry i morze – wiele zgłoszeń! To jest to, co wszyscy kochamy!!!
  • Nadal na mapie jest dużo „białych plam”, ale widać już też wiele skupisk miejsc ciekawych fotograficznie. Pozwala to na zaplanowanie naprawdę ciekawych tras i wypraw fotograficznych, nieraz nawet kilkudniowych!
  • Zgłaszaliście miejsca o różnym poziomie ogólności/szczegółowości. Dlatego na naszej mapie są zarówno ogólnie zaznaczone miasta, góry czy parki narodowe, jak i bardzo szczegółowe miejsca, stanowiące wybraną część jakiegoś rejonu, miasta, pojezierza czy pasma górskiego.
  • Zgłaszaliście miejsca, które były dla nas prawdziwymi niespodziankami! Zresztą może dla wielu z Was również – słyszeliście wcześniej na przykład o Byczyńcu, zatoce Kaczerajno, Machowie albo Śniekozach? Niektóre nazwy brzmią tak tajemniczo, że od razu chciałoby się tam jechać 😉 Tym bardziej, że mamy podobne, wspaniałe doświadczenie z 2015 roku – nie znaliśmy Barczewa i odkryliśmy je właśnie dzięki Perłom Polski. Odkryliśmy, zachwyciliśmy się, pokochaliśmy!

 

Warto dodać, że powyższa mapa dostępna będzie w sieci internetowej cały czas, niezależnie od dalszych etapów konkursu. Więc zachęcamy, byście z niej korzystali, byście ją udostępniali znajomym, umieszczali ją na swoich portalach – w końcu to nasze wspólne dzieło! I w wielu przypadkach, takich jak np. okolice Poznania, Kielc, Lublina czy Warszawy, naprawdę można już z pomocą tej mapy zaplanować całkiem ciekawą, wielodniową nawet wyprawę fotograficzną!

 

Szczegółowy przebieg konkursu „Panasonic Lumix: Fotograficzne Perły Polski 2017” opisaliśmy już wcześniej, więc tu tylko pokrótce: przed nami II etap, do którego przejdzie 50 zgłoszonych przez Was miejsc. Jakie to będą miejsca – dowiecie się już niebawem! I to właśnie wśród nich poprzez głosowanie wybrane zostaną Fotograficzne Perły Polski 2017!

Posty powiązane

Kategorie: Fotospacery Konkursy

O autorze


Dodaj komentarz