Panasonic Lumix: Fotograficzne perły Polski 2017!

Tomek Kulas 7 lutego 2017

perly_logo_NN

W tym roku ponownie zapraszamy Was do udziału w jedynym w swoim rodzaju konkursie fotograficznym, a raczej fotograficzno-krajoznawczym! Wspólnie stwórzmy mapę najbardziej fotogenicznych miejsc Polski – prawdziwych Pereł, do których warto wybrać się z aparatem w dłoni. 

 

Polska jest piękna, przepiękna! Przekonaliśmy się o tym wielokrotnie podczas prowadzenia Fotospacerów, w tym w sposób szczególny – podczas Fotospacerów w pięciu „Perłach Polski”, jakie wybraliście w 2015 roku!

 

Dlatego wracamy do tego niezwykłego konkursu, w którym same spacery czy nawet samo zdobycie tytułu „Fotograficznej Perły Polski” to tylko część całego projektu. Być może nawet nie najważniejsza.

 

Czemu? Nagrodzonych miejsc również w tym roku będzie tylko pięć, zaś w Polsce mamy tysiące wspaniałych miast, wsi, parków narodowych, zabytków, obszarów przyrodniczych, muzeów… Miejsc, do których zdecydowanie warto wybrać się z aparatem w dłoni! Dlatego warto o tych miejscach mówić, warto je popularyzować i pokazywać. No i z pewnością warto je fotografować!

 

I właśnie takie miejsca chcemy w tym Konkursie pokazywać, tworząc – wspólnie z Wami – specjalną, przydatną mapę Polski! W szczegółach wygląda to następująco:

 

 

Konkurs

 

Panasonic Lumix: Fotograficzne Perły Polski 2017

 

odbywać się będzie w trzech etapach:

 

I ETAP

Na początek zachęcamy Was do zgłaszania miejsc kandydujących do miana Fotograficznych Pereł – wystarczy skorzystać z Formularza na dole tej strony. KAŻDE zgłoszenie zostanie zaznaczone na specjalnej mapie! Właśnie na tym etapie mamy szansę stworzyć wspólnie unikalny, przyjazny i prosty w użyciu przewodnik po Polsce, który przyda się każdemu fotografowi!

 

Żeby było ciekawiej, na tej samej mapie będziecie też mogli zobaczyć starsze zgłoszenia, z pierwszej edycji konkursu. Będą one zaznaczone na czarno, za wyjątkiem pięciu zwycięskich „Pereł” z 2015 roku, oznaczonych kolorem żółtym. Natomiast nowe, tegoroczne kandydatury na „Fotograficzne Perły Polski” oznaczone będą kolorem zielonym.

 

II ETAP

Najpierw specjalna komisja wybierze 50 najciekawszych kandydatur, ale za chwilę znów wszystko zależeć będzie od Was! Oddane przez Was głosy zdecydują, które miejsca znajdą się w ścisłym gronie pięciu finalistów: Fotograficznych Pereł Polski 2017.

 

W tym roku wprowadziliśmy jednak pewną drobną zmianę. Jedno z pięciu miejsc może – ale nie musi – wybrać główny Patron naszego konkursu – firma Panasonic. Sami jesteśmy ciekawi, czy z tej możliwości skorzystają, a jeśli tak – jakie miejsce wybiorą 😉

 

III ETAP

A teraz najważniejsze! W każde z wybranych pięciu miejsc dotrzemy ze specjalnym Fotospacerem i aparatami Panasonic Lumix! Gwarantujemy, że  będą to wyprawy pełne atrakcji, łączące w sobie odkrywanie i fotografowanie piękna zwiedzanych okolic z poznawaniem ich historii. Tradycyjnie powiodą nas niezawodne przewodniczki i przewodnicy! Będą też fotogeniczne niespodzianki, jak zawsze 😉 ! 

LOGO-PANASONIC

Na finałowych Fotospacerach towarzyszyć nam będą aparaty i obiektywy Panasonic Lumix, bo to właśnie firma PANASONIC jest Patronem całego projektu. Jak zawsze na naszych Fotospacerach, będzie możliwość wypróbowania różnych modeli aparatów Lumix i swobodnej wymiany obiektywów! Każdy uczestnik otrzyma też bezpłatnie kartę pamięci, którą oczywiście będzie mógł później zachować.

Będą też dodatkowe atrakcje i niespodzianki, a każdy Fotospacer kończyć się będzie konkursem fotograficznym na najładniejsze wykonane na nim zdjęcie. Piętnaście najlepszych fotografii przejdzie do wielkiego finału, w którym nagrodą będzie – a jakże – wartościowy aparat Panasonic Lumix!

Każdy Fotospacer będzie też prowadzony przez wykwalifikowane przewodniczki i przewodników, dobrane odpowiednio, w zależności od miejsca, które wybierzecie w głosowaniu.

 

Terminy

 

I

Zgłaszanie miejsc, które uważacie za Fotograficzne Perły Polski, odbywać się będzie od dziś do 2 marca 2017 roku.

II

Pięć Fotograficznych Pereł Polski, w których urządzimy Fotospacery, będzie wybranych w drodze głosowania dokonanego przez internautów, między 4 a 24 marca 2017 roku.

III

Zwycięskie Fotospacery, które będą zorganizowane… SAMI JESZCZE NIE WIEMY, GDZIE 😉… odbędą się:

 1. – 13 maja 2017 roku
 2. – 10 czerwca 2017 roku
 3. – 8 lipca 2017 roku
 4. – 19 sierpnia 2017 roku
 5. – 23 września 2017 roku


Formularz zgłoszenia


Panasonic Lumix: Fotograficzne perły Polski 2017


PRZYJMOWANIE ZGŁOSZEŃ ZAKOŃCZONE!Prosimy o dołączenie zdjęcia** zgłaszanego miejsca.

Oświadczam, że zdjęcie wolne jest od roszczeń osób trzecich.
Mam ukończone 18 lat i akceptuję Regulamin konkursu.
Korzystając z formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie twoich danych przez tę witrynę.Wyświetl DUŻĄ MAPĘ wraz z listą zgłoszonych już miejsc.


* Jeśli możesz, podaj współrzędne geograficzne zgłaszanego miejsca (np. 52°13'56″N 21°00'30″E), ale nie jest to konieczne.
** Uwaga, zdjęcie powinno mieć co najmniej 800 pikseli w podstawie, a jego wielkość nie powinna przekraczać 300 KB. Plik w formacie JPEG lub JPG.


Posty powiązane

Kategorie: Fotospacery Konkursy

O autorze


Komentarze & Dyskusja

  Adam 10 lutego 2017, 15:08

  fotograf – amator czerpiący przyjemność z utrwalania rzeczywistości

  ODPOWIEDZ
  Tomek Kulas 15 lutego 2017, 16:28

  Właśnie tak 😉

  ODPOWIEDZ
  Adam 21 lutego 2017, 10:43

  No dobra, ale nie ma mojej propozycji wśród „zielonych ludzików, czyżby wiadomość (plik ze zdjęciem) nie dotarł?

  ODPOWIEDZ
  Tomek Kulas 22 lutego 2017, 12:22

  Wyjaśnię. Możesz mi tylko napisać, o jakie miejsce chodziło?

  ODPOWIEDZ

Dodaj komentarz