Wybraliście pięć Fotograficznych Pereł Polski!

Tomek Kulas 6 maja 2015

perly_II_etap_finalII etap konkursu Panasonic Lumix: Fotograficzne Perły Polski jest już zakończony. I przyznajemy uczciwie – jesteśmy mocno zaskoczeni. Totalnie. Absolutnie. Całkowicie. Ale ponieważ lubimy niespodzianki, więc cieszymy się ogromnie, że wybraliście właśnie te pięć miejsc!

Szczerze mówiąc, nasze przewidywania szły innym torem: duże miasta to duże społeczności, to więcej osób, które mogą głosować za ich wyborem. Zatem podejrzewaliśmy, że ostatecznie  zostanie może wybrany Wrocław, Poznań, Toruń, Lublin albo Gdańsk. Tymczasem… Żadne z tych miast nie weszło do pierwszej piątki! Okazało się, że zadziałały dwa inne mechanizmy: zorganizowane i ambitne społeczności lokalne oraz… przyroda. Tak to sobie przynajmniej tłumaczymy, zwłaszcza w przypadku przepięknych Gór Stołowych. Wiemy, że większość naszych znajomych też na nie głosowała, więc jeśli reszta głosujących z całej Polski myślała podobnie, to taki a nie inny wynik staje się zrozumiały.

Panasonic_Perły_Polski

Bo Park Narodowy Gór Stołowych wygrał! I to wygrał bezdyskusyjnie. Głosy za tą lokalizacją Fotospaceru oddało aż 1157 osób! A tak przedstawia się ogólny rozkład głosów na pięć tegorocznych Fotograficznych Pereł Polski (dane z piątego maja 2015 roku, godzina 23:59):

 

 

Park Narodowy Gór Stołowych: 1157

 

Radom: 303

 

Iłża: 246

 

Barczewo: 184

 

Dolina Chochołowska: 181

 

Te wyniki, jak również wyniki głosowania na inne spośród 50 miejsc, które przeszły do II etapu konkursu Panasonic Lumix: Fotograficzne Perły Polski, możecie sprawdzić na tej stronie. Jeśli głosów będzie nieco więcej, to znaczy, że ktoś jeszcze polubił dane miejsce. Nie chcemy tego blokować, ale zaznaczamy, że nie ma to już znaczenia w kontekście wyników II etapu.

 

Wszystkim, którzy zgłaszali miejsca kandydujące

i wszystkim, którzy na nie głosowali,

serdecznie dziękujemy!!!

 

perly_II_etap_final2

 

Pytania i odpowiedzi

 

1. Kiedy odbędzie się pięć Fotospacerów w pięciu wybranych w głosowaniu Fotorgaficznych Perłach Polski?

Tak jak informowaliśmy, Fotospacery będą odbywać się mniej więcej raz w miesiącu, począwszy już od maja! Dokładne terminy to:

– 24 maja 2015 roku (prawdopodobnie w Radomiu!)

– 21 czerwca 2015 roku

– 19 lipca 2015 roku

– 16 sierpnia 2015 roku

– 20 września 2015 roku

 

2. Czy o kolejności odwiedzanych miejsc zadecydowały wyniki głosowania? Czy wiadomo już, które miejsca zostaną odwiedzone w danym terminie?

Ponieważ do ostatniej chwili nie wiedzieliśmy, które pięć miejsc zostanie Fotograficznymi Perłami Polski, nie mogliśmy też wcześniej przygotować Fotospacerów, które się w nich odbędą. To dość skomplikowany proces, wymagający współpracy wielu osób i co najmniej kilku prób.

Dlatego nie wiemy jeszcze, gdzie odbędzie się pierwszy z pięciu Fotospacerów i jaka będzie kolejność odwiedzania pozostałych czterech miejsc. Staramy się jednak, by podać tę informację jak najszybciej.

[AKTUALIZACJA: pierwszy Fotospacer, 24 maja, odbędziemy w Radomiu!!!]

 

3. Gdzie szukać informacji o tych pięciu Fotospacerach i jak będzie się można na nie zgłosić?

Zapisy będą prowadzone poprzez stronę www.fotospacery.pl, a informacje pojawią się również na fanpage’u Fotospacerów i firmy Panasonic. Wystarczy regularnie zaglądać pod te adresy i w odpowiednim momencie zgłosić swój udział!

 

4. Czy będą to Fotospacery bezpłatne?

LOGO-PANASONIC

Tak, uczestnictwo w każdym z pięciu Fotospacerów w Fotograficznych Perłach Polski jest całkowicie bezpłatne. Bezpłatna jest także możliwość przetestowania najnowszych aparatów i obiektywów Panasonic Lumix, a dodatkowo osoby, które będą je testowały w trakcie Fotospacerów, otrzymają od nas karty pamięci o pojemności 8 GB.

 

5. Czy to już koniec konkursu Panasonic Lumix: Fotograficzne Perły Polski?

Mimo że wyniki są już znane, konkurs Panasonic Lumix jeszcze nie jest zakończony! W trzecim jego etapie realizowane będą Fotospacery w wybranych przez Was pięciu Fotograficznych Perłach Polski, a zdjęcia wykonane podczas każdego z konkursów oceniane będą przez specjalne jury. Ostatecznie najlepsze zdjęcie zostanie nagrodzone aparatem Panasonic Lumix! Szczegółowy regulamin konkursu znajdziecie na tej stronie.

 

Do zobaczenia na Fotospacerach z aparatami Panasonic Lumix!

 

 

Posty powiązane

Kategorie: Fotospacery Konkursy

O autorze


Komentarze & Dyskusja

    Tomek Kulas 6 maja 2015, 17:15

    Hmmm, ciekawie wyszło to głosowanie, bardzo ciekawie i bardzo zaskakująco. Na początku się trochę przeraziłem, ale potem było już tylko lepiej. O Barczewie poczytałem i teraz sam bym chętnie się tam wybrał (Mała Wenecja Północy!), nawet bez Fotospacerów, Radom trochę znam i lubię, a jeśli chodzi o Iłżę, to odnalazłem nawet jakąś starą zdjęciową sesję ślubną, którą tam realizowałem. No a Góry to Góry, zwłaszcza Stołowe.
    Nie mogę się już doczekać!!!

    ODPOWIEDZ

Dodaj komentarz