Zielona Warszawa z Huawei P9 – ZAPISY!

Tomek Kulas 29 kwietnia 2016

Zapraszamy Was na niezwykle zielony Fotospacer, na którym towarzyszyć nam będą smartfony Huawei P9 – jedne z najciekawszych i najlepszych smartfonów do fotografii. Już 14 maja skupimy się na odkrywaniu piękna zielonej Warszawy, fotografując i spacerując po Ogrodzie Botanicznym i Łazienkach Królewskich!

 

UWAGA!

NIESTETY ZAPISY ZAKOŃCZONE

 

W tym Fotospacerze niezwykłe będą co najmniej trzy rzeczy. Pierwsza z nich to smartfony, które będziemy mieli okazję testować: Huawei P9 z podwójnym obiektywem opracowanym wspólnie z inżynierami firmy Leica. A raczej podwójnym obiektywem i równocześnie dwoma matrycami, co ma rzeczywisty wpływ na jakość obrazu nawet w trudnych warunkach oświetleniowych. I nie jest to jakiś slogan czy chwyt marketingowy – wystarczy powiedzieć, że przed jedną z matryc nie ma filtra barwnego, który w przypadku normalnych sensorów nie dopuszcza do matrycy aż 2/3 światła. To rozwiązanie naprawdę ma sens i może być wykorzystywane na wiele sposobów, również takich, jak wykonywanie zdjęć z pięknie rozmytym tłem.

 

Więcej na temat tego niezwykłego smartfonu dowiedzie się po obejrzeniu tego krótkiego filmu:

MIEJSCE

 

To będzie Warszawa, o jakiej śnimy i marzymy. Piękna, zielona, kwitnąca, wspaniała! Ten Fotospacer po połowie podzielimy między Ogród Botaniczny UW i Łazienki Królewskie, poznając oba te wspaniałe tereny zarówno od strony historycznej (dzięki naszym przewodniczkom), jak i fotograficznej.

 

Nie możemy wam zdradzić zbyt wielu szczegółów, ale gwarantujemy dwie rzeczy. Po pierwsze, będzie to trasa, jakiej nie znacie i jaką jeszcze nigdy nie spacerowaliście. Mamy nawet cichą nadzieję, że uda nam się zaskoczyć Uczestników pokazaniem miejsc, które znają słabo lub o istnieniu których nawet nie słyszeli. Ale nie to będzie oczywiście głównym celem tego Fotospaceru, bo przede wszystkim skupimy się na odkrywaniu tych miejsc w Botaniku i Łazienkach, które są, zarówno po ludzku i w (podwójnym) obiektywie – najpiękniejsze 😉

 

Jak zawsze, niezależnie od ćwiczeń warsztatowo-fotograficznych prowadzić też nas będą wspaniałe, pełne pasji przewodniczki z Warszawskiej Fabryki Spacerów: Agnieszka i Weronika. Tradycyjnie planujemy też szalone i fotogeniczne niespodzianki, które spotkają nas na trasie Fotospaceru. Gwarantujemy, że będzie co fotografować i filmować!

 

CZAS

 

Fotospacer po zielonej Warszawie odbędzie się już niedługo – 14 maja 2016 roku (sobota). Wyruszamy o godzinie 15.00, zaś cała trasa, wraz z dodatkowymi atrakcjami fotograficznymi, zajmie nam ok. 3 godziny. Ten czas postaramy się podzielić mniej więcej po połowie na Ogród Botaniczny i Łazienki Królewskie.

 

SPRZĘT

 

Do dyspozycji będziemy mieli kilkanaście mega fotograficznych smartfonów Huawei P9. Dużo można by o nich opowiadać, ale najważniejsze są dwa fakty: to pierwszy model prawdziwego smartfona, w którego projektowaniu wzięła udział słynna niemiecka Leica i to pierwszy model smartfona, który swoje podwójne obiektywy i podwójne matryce wykorzystuje właśnie w celu poprawy jakości zdjęć. I daje to naprawdę niesamowite efekty.

 

 

Tak przy okazji, Huawei P9 dysponuje także pełnym zakresem zaawansowanych trybów fotograficznych, więc jeśli ktoś będzie chciał robić zdjęcia na „pełnym manualu”, to jak najbardziej jest taka możliwość. Ale warto będzie wypróbować również kilka innych niezwykłych trybów oferowanych przez tego smartfona – między innymi obrazów HDR, pięknych trybów monochromatycznych, a także totalnie odjazdowego trybu pozwalającego ustawić punkt ostrości i głębię ostrości po wykonaniu zdjęcia. To po prostu trzeba zobaczyć i wypróbować w praktyce.

 

 

 

Każda osoba testująca smartfony Huawei P9 dostanie też od nas w prezencie kartę pamięci Micro SD o pojemności 8 GB. Dzięki temu nie będzie problemu z zachowaniem i zabraniem do domu zdjęć i filmów wykonanych podczas Fotospaceru.

 

Tradycyjnie dla organizowanych przez nas Fotospacerów, szanujemy jednak wolność Uczestników w wyborze sprzętu, którego będą chcieli używać do fotografowania i filmowania. Jeśli ktoś chce przyjść na Fotospacer z własnym aparatem lub własną kamerą, może to zrobić, my zachęcamy jednak do wypróbowania smartfonów Huawei. Zdecydowanie są tego warte!

 

ODROBINA FORMALNOŚCI

 

Udział w Fotospacerze jest oczywiście bezpłatny, ale ze względu na wybraną trasę (miejscami będzie dość wąsko) zaprosić możemy na niego nie więcej niż 40 osób. I tylko tym osobom przekażemy drogą mailową informację o miejscu, w którym rozpocznie się nasz Fotospacer.

 

Podczas przyjmowania zgłoszeń kierujemy się dwoma wytycznymi: kolejnością ich napływania oraz szansą na publikację ciekawej relacji lub zdjęć przez zaproszoną przez nas osobę. Dlatego właśnie pytamy w formularzu zgłoszeniowym (poniżej), czy prowadzicie strony internetowe, portale lub blogi, albo czy jesteście aktywni w mediach społecznościowych. Zgłoszenie na Fotospacer nie jest jednak równoznaczne z koniecznością publikowania czegokolwiek – my tylko do tego zachęcamy.

 

Pozwólcie, że przypomnimy: zgłoszenie udziału w samym Wydarzeniu na portalu Facebook nie wystarcza. Niezbędne jest wypełnienie poniższego formularza:

[contact-form-7 404 "Not Found"]

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

 

 

Patronem medialnym Fotospaceru jest: Chip.pl

Posty powiązane

Kategorie:

Tagi:

O autorze


Dodaj komentarz